Wyróżnienia

Informacje

MOL

Projekty

Języki obce
image 3

“Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposobu myślenia o rzeczach.” ‒ Flora Lewis


W obecnych czasach znajomość języków obcych jest niezbędna, niezależnie od zawodu czy specjalizacji jaką wybierzemy. W naszej szkole kładziemy duży nacisk na naukę języków obcych. Nauczyciele uczący w szkole posiadają wysokie kwalifikacje oraz nieustannie się doszkalają; stosują różnorodne metody i techniki pracy, aby w sposób przejrzysty i zrozumiały przekazać wiedzę, urozmaicić zajęcia, a co najważniejsze zmotywować uczniów do nauki języków. W szkole uczniowie mogą uczestniczyć w wyjściach, wycieczkach, projektach o różnej tematyce, aby móc doskonalić lub sprawdzić swoje umiejętności językowe. W Zespole Szkół nr 3 w Łukowie uczniowie objęci są nauczaniem dwóch języków obcych nowożytnych. Są to: język angielski oraz do wyboru: język niemiecki lub język rosyjski. Pierwszym językiem obcym w każdej klasie jest język angielski.

Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej
image 3

Dnia 21 kwietnia 2023 roku w Chełmskim Domu Kultury odbyła się jubileuszowa gala XX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej. Do koncertu finałowego zakwalifikowało się 17 solistów i 4 zespoły ze szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego. W kategorii soliści pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Mikołaj Gajowy z klasy 1Tcb. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodano: 11. 05. 2023

WYNIKI KONKURSU ENGLISH ACE 2023
image 3

Dnia 17 kwietnia 2023 roku trzynastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace, który jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty będącego wsparciem szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Materiał językowy ujęty w testach konkursowych uwzględniał podstawę programową. Wśród uczniów klas pierwszych najlepszy wynik otrzymała uczennica klasy 1TE - Julia Niedziółka-Domańska zajmując 4 miejsce w województwie lubelskim; 39 miejsce w kraju oraz z klas 3 i 4, najlepszy wynik uzyskał Alan Zbucki z klasy 4nIb, który zajął 6 miejsce w województwie, 159 miejsce w kraju.
Gratulujemy!

Dodano: 10.05.2023

Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej
image 3

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Mikołaj Gajowy, Adam Dołęgowski oraz Julia Jakubaszek przeszli wstępne eliminacje do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej i będą reprezentować naszą szkołę w finale, który odbędzie się 21 kwietnia w Chełmskim Domu Kultury. Trzymajmy za nich mocno kciuki!

Dodano: 10. 04. 2023

Dzień Świętego Patryka
image 3

17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły ubrali się na zielono. Na lekcjach mogli dowiedzieć się ciekawostek na temat Świętego Patryka oraz uczestniczyć w quizie na temat życia patrona Irlandii. Ponadto mogli poczęstować się pysznymi, zielonymi przekąskami na stoisku przygotowanym przez uczennice klasy 3TŻ. Organizacją tego święta zajął się Samorząd Uczniowski.

Dodano: 25. 03. 2023

Konkurs „World of Languages”
image 3

W lutym część uczniów naszej szkoły przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu z j.angielskiego „World of Languages” organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa. Testy dla poszczególnych klas różniły się poziomem trudności. W tej edycji najlepiej poradzili sobie: Dagmara Nurzyńska z klasy 3Tcb – 90% oraz Alan Zbucki z klasy 4nIb – 90%.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników!

Dodano: 21. 03. 2023

Konkurs z języka angielskiego „Forget-me-not”
image 3

Dnia 24 listopada chętni uczniowie klas pierwszych, trzecich oraz czwartych wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „Forget-me-not” pod patronatem czasopisma „Języki Obce w Szkole”. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, podniesienie kompetencji językowych, promowanie czytelnictwa oraz podniesienie samooceny uczniów. Zakres tematyczny obejmował znajomość materiału umieszczonego na stronie internetowej organizatora. Pytania konkursowe dotyczyły opowiadań, sentencji oraz współczesnych piosenek angielskich i były w formie zadań zamkniętych oraz otwartych. Uczniowie naszej szkoły zdobyli wysokie wyniki. Wśród uczniów klas pierwszych najlepiej poradziła sobie Julia Niedziółka-Domańska z klasy 1TE zyskując 97% oraz w kategorii klas III i IV najlepiej poradził sobie Rafał Domański z klasy 3TCb, który również miał 97%. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wysokich wyników!

Dodano: 30. 11. 2022

Europejski Dzień Języków w naszej szkole
image 3

Co roku w naszej szkole obchodzimy Europejski Dzień Języków. Aby zwrócić uwagę jak ważna jest nauka języków obcych w codziennym życiu postanowiliśmy obchodzić to święto przez cały tydzień. W dniach 26.09 – 30.09 nauczyciele języków obcych przeprowadzili na lekcjach quizy i gry językowe, a niektóre klasy uczestniczyły w warsztatach językowych organizowanych przez Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
Ponadto zostały zorganizowane trzy konkursy szkolne. Jednym z nich był konkurs plastyczny pt. „Elżbieta II na tle historii”, w którym pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy 3TCa Kinga Kania, II miejsce zajęła uczennica klasy 3TIa Justyna Borkowska, a III miejsce zajęła uczennica klasy 3TCb Wiktoria Robert oraz konkurs muzyczny „The voice of Reymont”, w którym pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy 4TC Natalia Pietrzak. Uczniowie mogli również wczuć się w rolę reżysera i nagrać krótki filmik promujący naukę języka angielskiego. Najciekawszy film został nagrany przez uczniów klasy 3Tcb: Dominikę Sadło, Bartosza Wilczyńskiego oraz Zuzannę Jastrzębską. Gratulujemy odwagi oraz kreatywności.
Miłym akcentem tegorocznych obchodów stał się również taniec „Belgijka”, który wspólnie zatańczyli uczniowie różnych klas.

Dodano: 10. 10. 2022

LISTEN & WRITE SZKOLNE DYKTANDO
image 3

Dnia 01 czerwca w naszej szkole odbyło się Szkolne Dyktando z Języka Angielskiego "LISTEN & WRITE". Celem konkursu było m.in. doskonalenie kompetencji językowych oraz rozwijanie uzdolnień uczniów. W dyktandzie wzięło udział 20 uczniów.
Zwyciężczynią okazała się uczennica klasy 2Tcb - Dagmara Nurzyńska, która popełniła najmniej błędów, 2 miejsce zajął - Mateusz Buczek również z klasy 2Tcb, a 3 miejsce zajęła Monika Wielgosz z klasy 3nEa.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie.

Dodano: 10.06.2022

Szkolny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie
image 3

Dnia 26.05.22 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie dla uczniów klas pierwszych. Mieli oni do rozwiązania cztery zadania dotyczące znajomości kultury, tradycji oraz zagadnień geograficznych krajów wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Największą ilość punktów zdobył Bartosz Nadolny z klasy 1TIG zajmując tym samym pierwsze miejsce.
Gratulujemy!

Dodano: 28. 05. 2022

DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII
image 3

W piątek, 29 kwietnia bieżącego roku obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii w edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej. Uczniowie klas 1TŻ oraz 1TS również włączyli się do tej akcji podczas zajęć z języka angielskiego. Na początku przy użyciu komputera i telefonów tworzyli ćwiczenia online, tworząc kody QR a następnie wymieniali się ćwiczeniami. Ponadto rozwiązywali quizy za pośrednictwem aplikacji Kahoot oraz Quizizz utrwalając przy tym materiał poznany na zajęciach. Umiejętne wykorzystanie nowej technologii sprzyja zaangażowaniu uczniów i motywuje ich do pracy rozwijając przy tym ich kompetencje językowe.

Dodano: 18.05.2022

WYNIKI KONKURSU ENGLISH ACE 2022
image 3

Dnia 25 marca 2022 obyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English ACE. Wzięło w niej udział ponad 5,5 tysięcy uczestników, wśród których wyłoniono 73 laureatów. Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów. Następujący uczestnicy otrzymali wyróżnienia:
W kategorii klas pierwszych:
Alan Sobota (1TS) zajął 2 miejsce w województwie - dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
W kategorii klas drugich:
Dagmara Nurzyńska (2Tcb) zajęła 1 miejsce w województwie, 25 miejsce w kraju, dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie.
Karolina Łukasik (2Tcb) zajęła 5 miejsce w województwie, dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie.
Rafał Domański (2Tcb) zajął 6 miejsce w województwie, dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie.
Mateusz Buczek (2Tcb) zajął 9 miejsce w województwie, dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodano: 22.05.2022

ENGLISH LANGUAGE DAY
image 3

Aby uczcić historię i bogactwo kultury anglojęzycznej Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła w 2010 roku dzień 23 kwietnia - Międzynarodowym Dniem Języka Angielskiego. Data ta jest uznawana również za datę narodzin i śmierci Williama Shakespeare'a. 22 kwietnia klasa 1 TS podczas zajęć z języka angielskiego obejrzała prezentacje tematyczne. Następnie w celu sprawdzenia swojej wiedzy wzięli udział w krótkich quizach.

Dodano: 18.05.2022

MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W kwietniu chętni uczniowie klas I - IV wzięli udział w szkolnym konkursie z języka niemieckiego pt. "Mistrz języka niemieckiego". Konkurs polegał na rozwiązaniu przez uczniów testu składającego się z 30 pytań.
Najwyższe wyniki uzyskali:
I. miejsce - Aleksandra Bącik kl. 1TS, Alan Zbucki kl. 3nIb, Agnieszka Janiszek kl. 4TE
II. miejsce - Paulina Radomyska kl. 2TL
III miejsce - Kinga Lewandowska kl. 2TS, Mikołaj Samujło kl. 3nIb, Alan Szyszkowski kl. 3nIb, Emilia Włodarczyk kl. 4TE, Jakub Lonty kl. 4TIa
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach z języków obcych.

Dodano: 17.05.2022

DRODZY ÓSMOKLASIŚCI!
image 3

Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty 23 kwietnia w godzinach 9.00 – 14.30. Będziecie mogli spotkać się i porozmawiać z nauczycielami języków obcych. Czeka na Was mnóstwo atrakcji związanych z nauką języków obcych (konkursy, prezentacje, nagrody itp.). Jesteśmy w salach 4a, 4b, m3.
Plakat o Dniu Otwartym
SEE YOU :)

Dodano: 18.04.2022

Konkurs ENGLISH ACE 2022
image 3

25 marca uczniowie naszej szkoły z klas pierwszych oraz drugich wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego ENGLISH ACE 2022. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który stanowi wsparcie w zakresie odkrywania oraz rozwijania uzdolnień młodzieży. Najpierw trzymaliśmy kciuki a teraz czekamy z niecierpliwością na wyniki.

Dodano: 30.03.2022

Projekt „Zawodowo otwarci na Europę”
image 3

Projekt „Zawodowo otwarci na Europę” Finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”
Dnia 11.01.2022 uczennice naszej szkoły w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunem Panią Joanną Gawłowicz wyjechały do hiszpańskiej Malagi, aby odbyć czterotygodniowe praktyki zawodowe. Uczennice zdobyły nie tylko doświadczenie zawodowe, ale również doskonaliły język angielski i hiszpański, nawiązały nowe znajomości, przełamały bariery w kontaktach międzyludzkich, uczyły się samodzielności i podziwiały kulturę Hiszpanii. Grupa w ramach projektu miała zagwarantowane oprócz zakwaterowania, pełnego wyżywienia, biletów na transport komunikacją miejską i kursu języka hiszpańskiego, również bogaty program kulturowy.

Dodano: 02.03.2022

Konkurs „World of Languages”
image 3

W październiku część uczniów klas 1, 2 i 3 przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu „World of Languages Expert” - edycja jesienna, organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa. Polegał on na rozwiązaniu przez uczniów testu złożonego z 20 pytań, które podzielone były na 3 bloki: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego oraz gramatyka i słownictwo. Test różnił się poziomem trudności w zależności od klasy. W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Najwyższe wyniki uzyskali:
KLASA 1
Agata Wardak – 70% (klasa 1TS)
KLASA 2
Mateusz Buczek – 95% (klasa 2Tcb)
Dagmara Nurzyńska – 90% (klasa 2Tcb)
Magda Oskroba – 90% (klasa 2TI)
KLASA 3
Amelia Rosińska – 80% (klasa 3TS.

Dodano: 21. 01. 2022

EUROPEAN DAY OF LANGUAGES
image 3

W 2001 roku Rada Europy ogłosiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków. Aby uczcić to święto nasza szkoła zorganizowała konkurs plastyczny 'Ludzie Europy i ich dokonania', w którym 1 miejsce zajął Norbert Sierpień z kl. 2TCa, 2 miejsce - Julia Robert z kl. 3TE, 3 miejsce - Emilia Górka z kl. 3 TŻ oraz konkurs muzyczny 'The Voice of Reymont', w którym pierwsze miejsce zajęła Julia Jakubaszek z klasy 3nEA. Ponadto uczniowie klasy 2 Tcb-27 września przygotowali krótki program artystyczny pt. 'Komunikacja to podstawa', aby podkreślić znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Niektóre klasy mieli również możliwość uczestniczenia w warsztatach organizowanych przez Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Uczniowie brali udział w następujących prezentacjach: 'Co wiesz o amerykańskich Prezydentach?', 'Parki Narodowe USA – the best of'oraz 'Jak wykorzystać techniki pamięciowe w nauce języków obcych – na przykładzie języka angielskiego?'.

Dodano: 1. 10. 2021