STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Rozdział 2
Standardy ochrony małoletnich
Rozdział 3
Zasady ochrony dzieci/małoletnich przed krzywdzeniem obowiązujące w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie 1. Zasady ochrony dzieci/małoletnich przed krzywdzeniem obowiązujące w ZS nr 3 w Łukowie
2. Zasady zatrudniania pracowników w Szkole oraz dopuszczania do kontaktu innych osób z małoletnimi.
3. Zasady bezpiecznych relacji uczniów i personelu szkoły
4. Zasady korzystania z urządzeń elektronicznych z dostępem do sieci Internetu oraz ochrony uczniów przed treściami szkodliwymi i zagrożeniami z sieci
5. Zasady ochrony wizerunku małoletniego
6. Zasady ochrony danych osobowych małoletnich.
Rozdział 4
Zasady i procedury podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia krzywdzenia lub krzywdzenia małoletniego
1. Zasady i procedury podejmowania w sytuacji podejrzenia stosowania lub stosowania przemocy domowej.
2. Zasady i procedury postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia cyfrowego.
2.1. Podejrzenie lub zaistnienie „cyberprzemocy”
2.2. Dostęp do treści szkodliwych, niepożądanych i nielegalnych.
2.3. Naruszenie prywatności dotyczących nieodpowiedniego lub niezgodnego z prawem wykorzystania danych osobowych lub wizerunku małoletniego.
2.4. Nawiązanie przez małoletnich niebezpiecznych kontaktów w Internecie – uwodzenie, pedofilia.
2.5. Seksing, prowokacyjne zachowania i aktywność seksualna w celu osiągnięcia dochodu przez małoletniego.
2.6. Łamanie prawa autorskiego.
2.7. Bezkrytyczna wiara w treści zamieszczane w Internecie, nieumiejętność odróżniania treści prawdziwych od nieprawdziwych, szkodliwość reklam.
Rozdział 5.
Organizacja procesu ochrony małoletnich w Szkole Zespole Szkół Nr 3 w Łukowie
1. Podział obowiązków w zakresie wdrażania „Standardów ochrony małoletnich”
2. Zakres kompetencji osoby odpowiedzialnej za przygotowanie personelu szkoły do stosowania „Standardów ochrony małoletnich” oraz dokumentowanie tej czynności.
3. Osoby odpowiedzialne za przyjmowanie zgłoszeń podejrzenia lub krzywdzenia.
4. Dokumentowanie zdarzeń podejrzenia krzywdzenia lub krzywdzenia małoletnich i archiwizowanie wytworzonej dokumentacji
5. Zasady ustalania planu wsparcia małoletniemu po ujawnieniu krzywdzenia.
6. Udostępnianie „Standardów ochrony małoletnich”
7. Zasady przeglądu i aktualizowania dokumentu „Standardy ochrony małoletnich”

Standardy ochrony małoletnich - wersja skrócona.