Wyróżnienia

Informacje

MOL

Projekty

Języki obce
image 3

“Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposobu myślenia o rzeczach.” ‒ Flora Lewis


W obecnych czasach znajomość języków obcych jest niezbędna, niezależnie od zawodu czy specjalizacji jaką wybierzemy. W naszej szkole kładziemy duży nacisk na naukę języków obcych. Nauczyciele uczący w szkole posiadają wysokie kwalifikacje oraz nieustannie się doszkalają; stosują różnorodne metody i techniki pracy, aby w sposób przejrzysty i zrozumiały przekazać wiedzę, urozmaicić zajęcia, a co najważniejsze zmotywować uczniów do nauki języków. W szkole uczniowie mogą uczestniczyć w wyjściach, wycieczkach, projektach o różnej tematyce, aby móc doskonalić lub sprawdzić swoje umiejętności językowe. W Zespole Szkół nr 3 w Łukowie uczniowie objęci są nauczaniem dwóch języków obcych nowożytnych. Są to: język angielski oraz do wyboru: język niemiecki lub język rosyjski. Pierwszym językiem obcym w każdej klasie jest język angielski.

LISTEN & WRITE SZKOLNE DYKTANDO
image 3

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w Szkolnym Dyktandzie z Języka Angielskiego. Więcej informacji w regulaminie. ZAPRASZAMY!
Regulamin konkursuDodano: 18.05.2022

DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII
image 3

W piątek, 29 kwietnia bieżącego roku obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii w edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej. Uczniowie klas 1TŻ oraz 1TS również włączyli się do tej akcji podczas zajęć z języka angielskiego. Na początku przy użyciu komputera i telefonów tworzyli ćwiczenia online, tworząc kody QR a następnie wymieniali się ćwiczeniami. Ponadto rozwiązywali quizy za pośrednictwem aplikacji Kahoot oraz Quizizz utrwalając przy tym materiał poznany na zajęciach. Umiejętne wykorzystanie nowej technologii sprzyja zaangażowaniu uczniów i motywuje ich do pracy rozwijając przy tym ich kompetencje językowe.

Dodano: 18.05.2022

WYNIKI KONKURSU ENGLISH ACE 2022
image 3

Dnia 25 marca 2022 obyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English ACE. Wzięło w niej udział ponad 5,5 tysięcy uczestników, wśród których wyłoniono 73 laureatów. Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów. Następujący uczestnicy otrzymali wyróżnienia:
W kategorii klas pierwszych:
Alan Sobota (1TS) zajął 2 miejsce w województwie - dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
W kategorii klas drugich:
Dagmara Nurzyńska (2Tcb) zajęła 1 miejsce w województwie, 25 miejsce w kraju, dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie.
Karolina Łukasik (2Tcb) zajęła 5 miejsce w województwie, dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie.
Rafał Domański (2Tcb) zajął 6 miejsce w województwie, dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie.
Mateusz Buczek (2Tcb) zajął 9 miejsce w województwie, dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodano: 22.05.2022

ENGLISH LANGUAGE DAY
image 3

Aby uczcić historię i bogactwo kultury anglojęzycznej Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła w 2010 roku dzień 23 kwietnia - Międzynarodowym Dniem Języka Angielskiego. Data ta jest uznawana również za datę narodzin i śmierci Williama Shakespeare'a. 22 kwietnia klasa 1 TS podczas zajęć z języka angielskiego obejrzała prezentacje tematyczne. Następnie w celu sprawdzenia swojej wiedzy wzięli udział w krótkich quizach.

Dodano: 18.05.2022

MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W kwietniu chętni uczniowie klas I - IV wzięli udział w szkolnym konkursie z języka niemieckiego pt. "Mistrz języka niemieckiego". Konkurs polegał na rozwiązaniu przez uczniów testu składającego się z 30 pytań.
Najwyższe wyniki uzyskali:
I. miejsce - Aleksandra Bącik kl. 1TS, Alan Zbucki kl. 3nIb, Agnieszka Janiszek kl. 4TE
II. miejsce - Paulina Radomyska kl. 2TL
III miejsce - Kinga Lewandowska kl. 2TS, Mikołaj Samujło kl. 3nIb, Alan Szyszkowski kl. 3nIb, Emilia Włodarczyk kl. 4TE, Jakub Lonty kl. 4TIa
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach z języków obcych.

Dodano: 17.05.2022

DRODZY ÓSMOKLASIŚCI!
image 3

Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty 23 kwietnia w godzinach 9.00 – 14.30. Będziecie mogli spotkać się i porozmawiać z nauczycielami języków obcych. Czeka na Was mnóstwo atrakcji związanych z nauką języków obcych (konkursy, prezentacje, nagrody itp.). Jesteśmy w salach 4a, 4b, m3.
Plakat o Dniu Otwartym
SEE YOU :)

Dodano: 18.04.2022

Konkurs ENGLISH ACE 2022
image 3

25 marca uczniowie naszej szkoły z klas pierwszych oraz drugich wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego ENGLISH ACE 2022. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który stanowi wsparcie w zakresie odkrywania oraz rozwijania uzdolnień młodzieży. Najpierw trzymaliśmy kciuki a teraz czekamy z niecierpliwością na wyniki.

Dodano: 30.03.2022

Projekt „Zawodowo otwarci na Europę”
image 3

Projekt „Zawodowo otwarci na Europę” Finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”
Dnia 11.01.2022 uczennice naszej szkoły w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunem Panią Joanną Gawłowicz wyjechały do hiszpańskiej Malagi, aby odbyć czterotygodniowe praktyki zawodowe. Uczennice zdobyły nie tylko doświadczenie zawodowe, ale również doskonaliły język angielski i hiszpański, nawiązały nowe znajomości, przełamały bariery w kontaktach międzyludzkich, uczyły się samodzielności i podziwiały kulturę Hiszpanii. Grupa w ramach projektu miała zagwarantowane oprócz zakwaterowania, pełnego wyżywienia, biletów na transport komunikacją miejską i kursu języka hiszpańskiego, również bogaty program kulturowy.

Dodano: 02.03.2022

Konkurs „World of Languages”
image 3

W październiku część uczniów klas 1, 2 i 3 przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu „World of Languages Expert” - edycja jesienna, organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa. Polegał on na rozwiązaniu przez uczniów testu złożonego z 20 pytań, które podzielone były na 3 bloki: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego oraz gramatyka i słownictwo. Test różnił się poziomem trudności w zależności od klasy. W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Najwyższe wyniki uzyskali:
KLASA 1
Agata Wardak – 70% (klasa 1TS)
KLASA 2
Mateusz Buczek – 95% (klasa 2Tcb)
Dagmara Nurzyńska – 90% (klasa 2Tcb)
Magda Oskroba – 90% (klasa 2TI)
KLASA 3
Amelia Rosińska – 80% (klasa 3TS.

Dodano: 21. 01. 2022

EUROPEAN DAY OF LANGUAGES
image 3

W 2001 roku Rada Europy ogłosiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków. Aby uczcić to święto nasza szkoła zorganizowała konkurs plastyczny 'Ludzie Europy i ich dokonania', w którym 1 miejsce zajął Norbert Sierpień z kl. 2TCa, 2 miejsce - Julia Robert z kl. 3TE, 3 miejsce - Emilia Górka z kl. 3 TŻ oraz konkurs muzyczny 'The Voice of Reymont', w którym pierwsze miejsce zajęła Julia Jakubaszek z klasy 3nEA. Ponadto uczniowie klasy 2 Tcb-27 września przygotowali krótki program artystyczny pt. 'Komunikacja to podstawa', aby podkreślić znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Niektóre klasy mieli również możliwość uczestniczenia w warsztatach organizowanych przez Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Uczniowie brali udział w następujących prezentacjach: 'Co wiesz o amerykańskich Prezydentach?', 'Parki Narodowe USA – the best of'oraz 'Jak wykorzystać techniki pamięciowe w nauce języków obcych – na przykładzie języka angielskiego?'.

Dodano: 1. 10. 2021