MOL

Języki obce
image 3

“Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposobu myślenia o rzeczach.” ‒ Flora Lewis

W obecnych czasach znajomość języków obcych jest niezbędna, niezależnie od zawodu czy specjalizacji jaką wybierzemy. W naszej szkole kładziemy duży nacisk na naukę języków obcych. Nauczyciele uczący w szkole posiadają wysokie kwalifikacje oraz nieustannie się doszkalają; stosują różnorodne metody i techniki pracy, aby w sposób przejrzysty i zrozumiały przekazać wiedzę, urozmaicić zajęcia, a co najważniejsze zmotywować uczniów do nauki języków. W szkole uczniowie mogą uczestniczyć w wyjściach, wycieczkach, projektach o różnej tematyce, aby móc doskonalić lub sprawdzić swoje umiejętności językowe. W Zespole Szkół nr 3 w Łukowie uczniowie objęci są nauczaniem dwóch języków obcych nowożytnych. Są to: język angielski oraz do wyboru: język niemiecki lub język rosyjski. Pierwszym językiem obcym w każdej klasie jest język angielski.

EUROPEAN DAY OF LANGUAGES
image 3

W 2001 roku Rada Europy ogłosiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków. Aby uczcić to święto nasza szkoła zorganizowała konkurs plastyczny 'Ludzie Europy i ich dokonania', w którym 1 miejsce zajął Norbert Sierpień z kl. 2TCa, 2 miejsce - Julia Robert z kl. 3TE, 3 miejsce - Emilia Górka z kl. 3 TŻ oraz konkurs muzyczny 'The Voice of Reymont', w którym pierwsze miejsce zajęła Julia Jakubaszek z klasy 3nEA. Ponadto uczniowie klasy 2 Tcb-27 września przygotowali krótki program artystyczny pt. 'Komunikacja to podstawa', aby podkreślić znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Niektóre klasy mieli również możliwość uczestniczenia w warsztatach organizowanych przez Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Uczniowie brali udział w następujących prezentacjach: 'Co wiesz o amerykańskich Prezydentach?', 'Parki Narodowe USA – the best of'oraz 'Jak wykorzystać techniki pamięciowe w nauce języków obcych – na przykładzie języka angielskiego?'.

Dodano: 1. 10. 2021