Wyróżnienia

Informacje

Projekty

Ogłoszenie

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 11/2015 Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie dzień 23 czerwca 2016 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dodano: 21.06.2016

Logistycy w firmie Agro - Top
image 3

14 czerwca uczniowie klas II TLa i II TLb uczestniczyli w wycieczce do firmy „Agro - Top” w Gręzówce. Młodzi logistycy obserwowali szereg działań logistycznych podejmowanych w nowoczesnym przedsiębiorstwie produkcyjnym. Mogli zobaczyć środki transportu, ciągniki siodłowe, naczepy, cysterny, chłodnie. Poznali dokumentację dotyczącą procesu spedycyjnego i transportowego, metody śledzenia ładunków i pojazdów, otrzymali informacje praktyczne dotyczące czasu pracy załóg w transporcie międzynarodowym. Jak twierdzili uczestnicy wyjazdu, takie zajęcia są doskonała formą uzupełnienia zajęć lekcyjnych.

Dodano: 18.06.2016

Wygrali w konkursie na innowacje w rolnictwie
image 3

Gratulujemy naszym uczniom wygrania w konkursie na innowacje w rolnictwie i na obszarach wiejskich – województwo lubelskie. Wręczenie nagród nastąpi prawdopodobnie podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Nasi koledzy i koleżanka zaprezentowali innowacyjny biznes polegający na wynajmie kur. Skład zwycięskiej drużyny to:

Szerzej o konkursie napisał Dziennik Wschodni Gratulujemy sukcesu!

Dodano: 12.06.2016

Akcja poboru krwi

Dnia 07 czerwca 2016 roku, w godz. 10.00-14.00, w naszej szkole zorganizowana została terenowa akcja poboru krwi. Akcję przeprowadzili pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Lublina przy wsparciu członków Szkolnego Koła PCK pod kierunkiem p. Katarzyny Zarzyckiej-Dmitruk. Krew była pobierana na 4 stanowiskach przygotowanych w salach lekcyjnych. Krwiodawcy, uczniowie i nauczyciele szkoły, przeszli badania podstawowe, w tym badanie lekarskie. Chętnych było ponad 50 osób, niestety ze wzgledów zdrowotnych nie wszyscy zostali zakwalifikowani do pobrania. W sumie oddano 24 jednostki krwi po 450 ml każda. W trakcie można było zarejestrować się w banku dawców szpiku kostnego, z czego skorzystało kilkanaście osób. Szkoła od wielu lat bierze udział w programie "Młoda krew ratuje życie" i bardzo wielu młodych ludzi jest czynnymi krwiodawcami. Akcja celowo odbyła się tuż przed wakacjami, ponieważ jest to niestety czas, kiedy krew jest szczególnie potrzebna.

Dodano: 11.06.2016

Zaproszenie dla Rodziców

Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy na PROGRAM PROFILAKTYCZNY DLA RODZICÓW Uwaga narkotyki i dopalacze. Co zrobić kiedy dziecko eksperymentuje?, który poprowadzą przedstawiciele CENTRUM PROFILAKTYKI SPOŁECZNEJ W WARSZAWIE. Warsztaty rozpoczną się 9 czerwca 2016 roku (czwartek) o godzinie 17.00.

Dodano: 07.06.2016

Laureat i troje finalistów etapu centralnego olimpiady

W dniach 3-4 czerwca w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. gen. D. Chłapowskiego w Trzciance (woj. wielkopolskie)odbyły się eliminacje centralne XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Wzięło w nich udział czworo uczniów naszej szkoły, którzy możliwość udziału wywalczyli sobie stając na podium eliminacji okręgowych. W Trzciance dzięki ogromnej wiedzy uzyskali tytuły laureata lub finalisty zdobywając indeksy na wyższe uczelnie w swojej kategorii oraz zwolnienie z egzaminu zawodowego w części teoretycznej. W bloku produkcja zwierzęca tytuł laureata uzyskał Artur Grzybowski, w bloku produkcja roślinna finalistami zostali: Szczygielski Hubert i Borkowski Tomasz, a w bloku gastronomia tytuł finalisty wywalczyła Anita Sadło. Gratulujemy wielkiego sukcesu!

Dodano: 06.06.2016

"Bociany przyniosły nam finał"

I miejsce w finale wojewódzkim VIII edycji konkursu "Lubelszczyzna - moja mała ojczyzna" na najlepszą gazetkę promującą swój region; swoją szkołę i jej osiągnięcia zdobyła drużyna w składzie: Adrian Sosonowski- klasa III TI, Marlena Milewska - klasa II TŻ a, Bartosz Siejak- klasa II TŻ a pod kierunkiem pani Renaty Wawryniuk- nauczyciela biologii i pana Michała Świdra- nauczyciela geografii. Nasza praca pt." Północna Lubelszczyzna (mniej) znana- szlakiem historii i bociana" przedstawia piękne przyrodniczo i historycznie tereny ziemi łukowskiej; ciekawe miejsca możliwe do zwiedzenia licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi w powiązaniu z wyszukiwaniem gniazd bociana białego. W większości oparta jest na naszej przygodzie z bocianami- spisywaniem ich gniazd, obrączkowaniem; włączeniem się w akcję zakupu obrączek dla kolejnych boćków w celu śledzenia ich losów. Gala finałowa odbyła się 03 czerwca 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu na Roztoczu. Młodzież oprócz dyplomów i nagród wzięła udział w zajęciach w Roztoczańskim Centrum Naukowym- Stacja Bazowa Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu; poznała metody oznaczania stanu czystości powietrza, wody; pozyskiwania alternatywnych źródeł energii. Gratulujemy!!!

Dodano: 05.06.2016

Zostań honorowym dawcą krwi

Dnia 07 czerwca 2016 roku, od ok. godz. 10 00, w naszej szkole organizowana jest terenowa akcja poboru krwi. Krew będzie pobierana na stanowiskach przygotowanych w salach lekcyjnych (co będzie komfortową sytuacją dla dawców + ciepły bufet itd.). Akcję przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Lublina przy wsparciu członków Szkolnego Koła PCK pod kierunkiem p. Katarzyny Zarzyckiej-Dmitruk. Możecie poinformować o akcji waszych kolegów, koleżanki i inne osoby spoza naszej szkoły, będą również mile widziane jako krwiodawcy. W trakcie akcji będzie można zarejestrować się w banku dawców szpiku kostnego. Zapraszamy!!!

Dodano: 20.05.2016

Innowacyjni uczniowie
image 3

Uczniowie klasy 3TEb i I TI przeszli do II etapu w Konkursie o Innowacjach Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Konkurs organizowany jest przez Fundacje Dzieci i Młodzieży przy wsparciu firmy Monsanto. Uczniowie którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego to:

Finał konkursu odbędzie się 2 czerwca w Lublinie. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w finale.

Dodano: 19.05.2016

Podium w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym
image 3

13 maja odbył się finał VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „e-Umiejętności przepustką do…” Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie mieli za zadanie rozwinięcie tematu konkursu poprzez nakręcenie krótkiego filmu. Spośród ponad 270 nadesłanych prac Jury wyłoniło 11 laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponad gimnazjalne. Film nagrany przez uczennicę Karolinę Kisiel z I klasy Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych pod opieką Pana Daniela Drygiel oraz Pana Michała Tuchowskiego uplasował się na 3 miejscu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom z klasy 3 TEb, 2 TŻa, I TC za zaangażowanie się w nagranie filmu. Gratulujemy sukcesu !!!

Dodano: 17. 05. 2016

Mamy laureatów i finalistów XII Konkursu Papieskiego
image 3

Ogólnopolski Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Milennio od 12 lat, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodą główną na etapie centralnym jest wyjazd do Rzymu dla 9 osób z całej Polski. Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy z zakresu katolickiej nauki społecznej. Nasza szkoła wzięła udział w I etapie tego konkursu. Aż 100 uczniów rozwiązało test z klas: I TC, II i III LO, III TL, III TEB i IV TEB. Do II etapu przystąpiło 36 uczniów, a III etap, w którym trzeba było się wykazać większą znajomością wiedzy i umiejętności, eseje napisało 6 uczniów. W finale ogólnopolskim Konkursu czyli IV etapie Katarzyna Cąkała, uczennica klasy III TEB uzyskała IV miejsce, a Emilia Pałysa z IV TEB była VI. Pozostali uczniowie to finaliści etapu centralnego: Magdalena Mućka z klasy I TL, Tomasz Juszczyński z klasy I TC, Patryk Goławski z III LO i Olga Stolarczyk z II LO. Gratulujemy zaangażowania i zdobytej wiedzy.

Dodano: 16. 05. 2016

Nasi uczniowie wygrali Siedleckie Mistrzostwa Kelnerów 2016!
image 3

6 maja 2016 roku odbyły się Siedleckie Mistrzostwa Kelnerów organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach i Stowarzyszenie Kelnerów. Głównymi celami mistrzostw było ujednolicenie zasad obsługi konsumenta, a także przekazanie ich uczącym się i pracującym kelnerom. Głównymi konkurencjami podczas mistrzostw były:nakrycie stołu wraz z zastawą do określonego menu, serwowanie czerwonego wina, serwowanie dania głównego metodą francuską. W konkursie, w którym brali udział zarówno uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, jak również zawodowi kelnerzy pracujący w tym zawodzie od lat, bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie pod opieką Pani Agnieszki Izdebskiej, którzy zajęli całe podium w Siedleckich Mistrzostwach Kelnerów:

I miejsce: Weronika Jezierska – kl. III TŻa,

II miejsce: Michał Domański - kl. IV TŻa,

III miejsce: Wojciech Zienkiewicz – kl. IV TŻa.

Zwycięscy otrzymali cenne nagrody: ciśnieniowy ekspres do kawy, młynki do mielenia kawy oraz blendery. Gratulujemy sukcesu!!!

Dodano: 10. 05. 2016

Reymont na podium
image 3

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 23 Łukowskich Ulicznych Biegach 3-cio majowych pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków. Nasza szkoła reprezentowana przez: Paulinę Durkę, Weronikę Dołęgę, Kamila Rodaka, Łukasza Wysokińskiego oraz Adriana Karwowskiego pod opieką Doroty Suchodolskiej zajęła w kategorii szkół ponadgimnazjalnych III miejsce. Zwycięzcą w swojej kategorii został Kamil Rodak, a tuż za podium uprasowała się Paulina Durka. Gratulujemy!!!

Dodano: 04. 05. 2016

I Rajd 3-Majowy w Łukowie
image 3

28 kwietnia odbył się I Rajd 3-Majowy Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Łukowskiego zorganizowany wspólnie przez Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie oraz Starostwo Powiatowe w Łukowie. Rajd zorganizowany został w związku z 225. Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godzinie 8.15, po zbiórce, uczestnicy Rajdu zostali przetransportowani autokarami do Leśniczówki Dąbrówka koło Gręzówki, która była punktem początkowym przemarszu. Następnie cała grupa udała się pod pomnik ks. Stanisława Brzóski, gdzie nastąpiło oficjalne przywitanie, podczas którego nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 - Panowie Artur Rokicki i Michał Świder przybliżyli historię uchwalenia konstytucji 3 maja, historię rezerwatu Jata oraz bohaterów, którzy walczyli w nim podczas powstania styczniowego oraz drugiej wojny światowej. Po pamiątkowych zdjęciach nastąpił wymarsz na dziesięciokilometrową trasę w kierunku wiaty „Ostoja” w Żdżarach. Po dotarciu do celu na uczestników czekały kiełbaski z ogniska i grilla, ciepłe napoje, przekąski oraz inne kulinarne atrakcje. Po dłuższej chwili biwakowania przy ognisku, młodzież została zaangażowana do wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych. Finał marszu swoją obecnością uświetnili Wicestarosta Pan Włodzimierz Wolski, Sekretarz Powiatu Pan Jerzy Siwiec, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łuków Pan Grzegorz Uss oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie Pani Anna Pietrzak, którzy wręczyli pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa wszystkim szkołom, które wzięły w nim udział. W swoich przemówieniach organizatorzy zapowiadali kolejne edycje Rajdu, w celu popularyzowania historii Polski i regionu.

Dodano: 01. 05. 2016

ROLNIK ZWYCIĘZCĄ ELIMINACJI OKRĘGOWYCH
image 3

22 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbyły się eliminacje okręgowe XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Olimpiadę przeprowadził Komitet Okręgowy działający przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. W zmaganiach wzięło udział 128 uczniów z 40 szkół z terenu województwa lubelskiego i podkarpackiego. W eliminacjach centralnych Olimpiady okręg lubelski będzie reprezentowało 18 uczniów. Najlepsze wyniki w Olimpiadzie uzyskali uczniowie z Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie, którzy zdobyli czołowe lokaty w trzech blokach.

Bloku tematyczny produkcja roślinna:

I miejsce Hubert Szczygielski

II Tomasz Borkowski

Blok tematyczny gastronomia

II miejsce - Anita Sadło

Blok tematyczny produkcja zwierzęca

II miejsce - Artur Grzybowski.

Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Nr 3, którzy osiągnęli sukces w eliminacjach okręgowych będą reprezentowali okręg lubelski podczas eliminacji centralnych XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbędą się w miejscowości Trzcianka w okręgu poznańskim w dniach 3 i 4 czerwca.

Dodano: 27. 04. 2016

Dominika i Wiktoria wyróżnione na festiwalu
image 3

15 kwietnia 2016r. w Chełmie odbył się XIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej organizowany przez IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie. Wzięło w nim udział 22 solistów oraz 5 zespołów muzycznych wyłonionych we wstępnych kwalifikacjach. Uczennicom naszej szkoły Dominice i Wiktorii Niedziółka z klasy II TŻ „A” udało się wyśpiewać wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodano: 22. 04. 2016

Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda odwiedził naszą szkołę
image 3

W dniach 17­, 18, 19 kwietnia w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie trwała wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. W poniedziałek 18 kwietnia Ksiądz Biskup spotkał się z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół Nr 3. Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda odwiedził naszą szkołę wspólnie z księdzem prałatem Antonim Pietruszką. Po uroczystym powitaniu P. Dyrektor Anny Pietrzak, przemówili uczniowie witając ks. Biskupa i prosząc o błogosławieństwo. Chór szkolny przepięknie zaśpiewał na głosy „Hymn Światowych Dni Młodych” w Krakowie w lipcu 2016 roku. Młodzież z II LO miała krótką recytację na temat rocznicy Chrztu i Historii Polski. Następnie Chór odśpiewał „Rotę” i Ksiądz Biskup skierował wiele ciepłych słów do uczniów, Nauczycieli i Pracowników Szkoły. Nawiązał do Uroczystości 1050 rocznicy Chrztu Polski u źródeł polskości, które odbyły się w Poznaniu i Gnieźnie oraz na Lednicy. Odniósł się do hasła: ”Warto być Polakiem” zamieszczonego obok Godła i Flagi. Mówił o znaczeniu Chrztu w historii naszego Narodu i bolesnej przeszłości oraz świetności naszej Ojczyzny. Mówił o wzajemnym zaufaniu mieszkańców naszego Kraju, wdzięczności, szacunku do każdego człowieka oraz niesieniu pomocy potrzebującym. [W murach naszej szkoły bywali już: ks. bp Wacław Skomorucha, ks. bp Henryk Tomasik, ks. Zbigniew Kiernikowski i ks. bp Piotr Sawczuk.] Na koniec ksiądz Biskup poprosił o wspólną modlitwę „Ojcze nasz” i udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa, a także wpisał się do Księgi Pamiątkowej. Po wyjściu z sali gimnastycznej udał się do auli i spotkał się z Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym i Pracownikami Szkoły. Ks. Biskup zapoznał się także z sukcesami naszej szkoły i podziwiał jedną szkołę, w której jest tak wiele możliwości kształcenia. W miłej atmosferze bardzo szybko minął czas i młodzież udała się na kolejne lekcje.

Dodano: 21. 04. 2016

Oddaj swój głos na film naszych uczniów
image 3

Kolejny etap konkursu "Edukacja z Panem T.I.K-iem" Film stworzony przez uczniów naszej szkoły przeszedł do kolejnego etapu. Z pośród 237 nadesłanych filmów Jury wybrało 70, które zostały opublikowane w galerii filmowej. (link do galerii) Internauci mogą obejrzeć najciekawsze filmy i zagłosować na swoich faworytów. Mamy nadzieję, że nasz film będzie się Wam podobał i oddacie głos na pracę naszych uczniów. Głosowanie będzie trwało do 4.05.2016.

Bezpośredni link do naszego filmu

Liczymy na Wasze wsparcie.

Dodano: 20. 04. 2016

Finał konkursu matematycznego „Colonus”
image 3

16 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Nr 3 odbył się finał II edycji Konkursu matematycznego „Colonus” dla szkół gimnazjalnych. W matematycznej rywalizacji wzięło udział 20 uczniów z 5 szkół gimnazjalnych powiatu łukowskiego. Etap finałowy polegał na rozwiązywaniu przez uczniów zestawu zadań testowych i otwartych, zbliżonych formułą do zadań zawartych w arkuszach egzaminu gimnazjalnego. Najlepszym z Młodych Matematyków okazał się Maciej Rola uczeń Gimnazjum Nr 1 w Łukowie, drugie miejsce zajął Jakub Żętała uczeń Gimnazjum Nr 2 w Łukowie natomiast trzecie miejsce zajęła Izabela Wierzejska uczennica Publicznego Gimnazjum w Trzebieszowie. Każdy z uczestników finału otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa w konkursie Colonus, a każdy z laureatów ciekawe nagrody rzeczowe. Pełna lista finalistów

Organizatorem i pomysłodawcą konkursu byli nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie, a całe przedsięwzięcie objął Honorowym Patronatem Starosta Łukowski – Janusz Kozioł. Życzymy powodzenia w sesji egzaminów gimnazjalnych oraz serdecznie dziękujemy Uczniom i Opiekunom za liczne zainteresowanie konkursem oraz miłą współpracę - Organizatorzy.

Dodano: 20. 04. 2016

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Rosyjskiego
image 3

Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego?  Pracę pod takim tytułem należało przygotować w języku rosyjskim na Ogólnopolski Konkurs na Prezentację Multimedialną. W konkursie ПОЧЕМУ НАДО УЧИТЬ РУССКИЙ ЯЗЫК? trzeba było w maksymalnie 3-minutowej prezentacji w Power Poincie przedstawić zalety nauki języka rosyjskiego. Organizatorzy – Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego i Centrum Edukacji Języka Rosyjskiego w Warszawie otrzymało 79 projektów przygotowanych przez 115 uczniów z całej Polski. Uczeń naszej szkoły Tomasz Juszczyński - klasa ITC zajął III miejsce w konkursie.  11 kwietnia 2016 r. w Centrum Edukacji Języka Rosyjskiego w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i prezentacja zwycięskich prac. Gratulujemy sukcesu!

Dodano: 15. 04. 2016

Dopalacze – złodzieje życia
image 3

14 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjno – profilaktyczne dla młodzieży z panią Małgorzatą Mielczarek, koordynatorem zespołów medycznych RM Meditrans Siedlce. Spotkanie miało formę pogadanki nt „Medycznych skutków zażywania dopalaczy na podstawie interwencji RM Meditrans Siedlce” oraz pracy z osobami uzależnionymi. Wyświetlony został również film, w którym bohaterowie opowiadają o swoich problemach związanych z zażywaniem dopalaczy. Młodzież z wielkim zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu.

Dodano: 15. 04. 2016

Michał wyróżniony w konkursie filmowym
image 3

08.04.2016 r. w Kinie Bajka w Lublinie odbył się Finał Unia Film Festival 2016 do którego zakwalifikował się uczeń I klasy Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych Michał Balawender. Spośród wielu nadesłanych prac filmowych z województwa Lubelskiego Jury wybrało 4 filmy ze szkół gimnazjalnych i 10 filmów ze szkół ponadgimnazjalnych. Michał wyreżyserował film „Wschodnia Mafia” za który zdobył wyróżnienie Młodzieżowej Rady Miasta Lublin za poruszoną w filmie problematykę oraz nagrodę Rektora UMCS w Lublinie w formie udziału w jednodniowych warsztatach telewizyjnych, które odbędą się w Inkubatorze Medialno-Artystycznym UMCS. Inkubator Medialno-Artystyczny UMCS to wyjątkowy na rynku Polski Wschodniej cyfrowy ośrodek twórczy, którego beneficjentami są zarówno studenci, uczniowie, jak i artyści, ludzie mediów oraz użytkownicy nowych technologii. Serdecznie gratulujemy!

Dodano: 14.04.2016

Rolnik uhonorowany certyfikatem "Lidera Innowacji"
image 3

7 kwietnia 2016 r. na terenie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców czwartej edycji Konkursu „Lider Innowacji” i Projektu „Szkoła Innowacji". Jedną ze szkół uhonorowanych Certyfikatem „Szkoła Innowacji” jest Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta. Certyfikat z rąk organizatorów odebrała Pani Anna Pietrzak. Głównymi celami Konkursu "Lider innowacji" są wyróżnianie i promowanie szkół nowoczesnych, innowacyjnych, wspierających edukację praktyczną, dbających o przyszłość swoich absolwentów. Projekt skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Dotychczas, podczas trzech edycji Konkursu, uhonorowanych zostało 49 szkół z Lubelszczyzny. Certyfikat Szkoła Innowacji jest poświadczeniem, że jednostka edukacyjna dokłada wszelkich starań, aby kształcić na jak najwyższym poziomie – kształtować postawy przedsiębiorcze oraz społeczną odpowiedzialność, a także kreuje najlepsze wzorce w dziedzinie edukacji. Promując wysoki poziom edukacji, organizator również zachowuje najwyższą jakość oceny szkół. Nad przebiegiem procesu certyfikacji czuwa Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, władz samorządowych, Kuratorium Oświaty, szkół oraz mediów.

Dodano: 10.04.2016

Dzień Otwarty w Rolniku

Zapraszamy gimnazjalistów oraz ich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę, 16 kwietnia 2016 roku od godziny 9.00 do 14.00. Przygotowaliśmy bogaty program spotkania, który obejmuje zapoznanie z klimatem szkoły, prezentację osiągnięć i zainteresowań naszych uczniów, konkursy i wiele innych atrakcji. Można będzie także zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzić budynek oraz porozmawiać z nauczycielami i uczniami. Serdecznie zapraszamy.

Dodano: 30.03.2016

Uczniowie Reymonta finalistami „M@tando”
image 3

Uczniowie naszej szkoły awansowali do finału ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego M@atando organizowanego przez Śląską Sieć Metropolitalną, we współpracy z Miastem Gliwice oraz Gliwickim Ośrodkiem Metodycznym. Zespół Szkół Nr 3 reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Klaudia Świder – IV TEb, Łukasz Wysokiński – IV TEb, Kinga Zalewska – IV TEb, która wykazała się bardzo dobrą znajomością wiedzy i umiejętności matematycznych. Nasi reprezentanci rozwiązywali drużynowy test matematyczny online, który dotyczył zarówno zagadnień poziomu podstawowego jak i rozszerzonego: m.in. zastosowanie działań na przedziałach, wykorzystanie własności funkcji kwadratowej oraz obliczanie granic ciągów. Cieszymy się z sukcesu naszych uczniów. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w finale.

Dodano: 08. 04. 2016

Natalia awansowała do etapu wojewódzkiego

5 kwietnia 2016 r. odbyły się powiatowe eliminacje 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Natalia Karwowska z klasy II TLb oraz Wiktoria Niedziółka z klasy II TŻa. Uczestnicy zaprezentowali po dwa wybrane teksty - wiersz oraz fragment prozy. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Natalia Karwowska. Została ona nominowana do udziału w etapie wojewódzkim Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i czekamy na więcej w przyszłym roku.

Dodano: 07.04.2016

Wyróżnienie w XLVII Olimpiadzie Języka Rosyjskiego
image 3

05 marca 2016r. na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie odbyły się zawody II stopnia (etap okręgowy) XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy I Technikum kształcące w zawodzie technik informatyk – Glib Murzak. Zawody obejmowały test pisemny oraz część ustna. Egzamin pisemny miał formę testu, którego celem była ocena kompetencji komunikacyjnej uczestników. Egzamin ustny natomiast obejmował wypowiedź na jeden z wylosowanych tematów dotyczących wiedzy z zakresu tradycji i teraźniejszości szeroko rozumianej kultury Rosji. Glib znakomicie zaprezentował swoją wiedzę uzyskując 9 lokatę i wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

Dodano: 02. 04. 2016

Wycieczka do Kielc
image 3

18.03.2016 roku uczniowie klas 1TA, 2 TA i 3 TA wraz z opiekunami: Dorotą Suchodolską, Ewą Rzymowską, Dariuszem Opalińskim i Marcinem Grzybem uczestniczyli w wycieczce do Kielc. Celem podróży były XXII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH gdzie firmy produkujące różnorodny sprzęt rolniczy zaprezentowały setki zaawansowanych technologicznie ciągników, kombajnów i maszyn. Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć na obszarze 60 tys. metrów kwadratowych najnowocześniejsze maszyny rolnicze jakie w swojej ofercie maja krajowi i międzynarodowi producenci.

Dodano: 02. 04. 2016

Pierwszy dzień wiosny z ratownikiem medycznym
image 3

21.03.2016 r. odbyły się warsztaty z ratownikiem medycznym z pierwszej pomocy przedmedycznej. Warsztaty przeprowadzili ratownicy z Samodzielnej Grupy Ratowniczej Lublin. W ramach warsztatów młodzież ćwiczyła umiejętność udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w sytuacji stresu i zagrożenia oraz działania zespołowego przy prowadzeniu i organizowaniu akcji ratowniczej. Zajęcia prowadzone były w grupach, metodami aktywnymi z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu ratowniczego.

Dodano: 30. 03. 2016

Fascynaci nowych technologii z Reymonta!

We wtorek 15 marca 2016 r. nasi informatycy wzięli udział w konferencji CHECK IT. Jest to jedno z największych wydarzeń informatycznych, skierowanego przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli informatyki. Podczas wizyty w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie informatycy mogli  dowiedzieć się, dlaczego warto zainteresować się nowymi technologiami i z nimi związać swoje plany na przyszłość. Na konferencji organizatorzy starali się pokazać możliwości, jakie stwarza branża IT dla absolwentów lubelskich wyższych uczelni. Odkryli przed uczestnikami emocjonujące oblicze informatyki i udowodnili, że kodowanie może być nie tylko świetną zabawą, ale też i sposobem na zawodową przyszłość. Branża IT adresowana jest  nie tylko do osób tworzących programy, ale także do analityków, projektantów, grafików, administratorów, marketingowców oraz przedsiębiorców. Wydarzenie było częścią Dni Lubelskiej Wyżyny IT 2016.

Zachęcamy do obejrzenia kilkudziesięciu zdjęć z wyjazdu

Dodano: 16. 03. 2016

III miejsce w olimpiadzie

Paulina Kalinowska z klasy I TC, Paweł Matyka z klasy IV TEa i Marcin Wdowiak z klasy IV TEa zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej w okręgowych eliminacjach Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. W klasyfikacji indywidualnej Marcin Wdowiak zajął V miejsce a Paulina Kalinowska VII. Olimpiadę zorganizował Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji w Lublinie pod patronatem: Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy sukcesu i czekamy na więcej w przyszłym roku.

Dodano: 21.03.2016

Dominika wyróżniona w konkursie

W styczniu 3 uczennice naszej szkoły wzięły udział w KONKURSIE Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II , w ramach Programu Wieloletniego na lata 2011-2020 „Narodowy Program Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej” w zakresie zadania dotyczącego promocji transplantologii w województwach o najniższym wskaźniku pobierania narządów w Polsce, koordynowanego i współfinansowanego przez Ministerstwo Zdrowia. DOMINIKA SIERPIEŃ, uczennica klasy 3LO, otrzymała wyróżnienie i nagrodę za PRACĘ PLASTYCZNĄ inspirowaną hasłem „Przeszczep darem życia”. Gratulujemy!!!

Dodano: 16. 03. 2016

"Rolnik" na podium mistrzostw województwa!

Reprezentacja szkoły zdobyła III miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Piłce Ręcznej Chłopców Szkolnego Związku Sportowego. Jest to historyczny sukces sportowy naszej szkoły i podniosłe wydarzenie, gdyż do tej pory nie mieliśmy takiego osiągnięcia. We wtorek 08 marca, na obiektach OSiR w Zamościu, w gronie sześciu najlepszych zespołów w województwie rywalizujących w dwóch grupach, drużyna naszych szczypiornistów zagrała bardzo udany turniej, którego zwieńczeniem był niezwykle wyrównany i zacięty pojedynek o III miejsce z II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. Mecz ten zakończył się dopiero po dogrywce zwycięstwem "Rolnika" 16:14, a chłopcy wykazali się niesamowitą walką, ambicją i umiejętnościami. "Zostawiając serce na boisku" zdobyli brązowe medale mistrzostw województwa i zapisali wspaniałą kartę w historii szkoły. Reprezentację ZS Nr 3 stanowili: Zienkiewicz Marcin - lider i kapitan zespołu, Szczygielski Piotr, Zienkiewicz Wojciech, Zienkiewicz Patryk, Kuśmierz Daniel, Kurowski Przemysław, Rozwadowski Mateusz, Wasilewski Sebastian, Grochowski Bartłomiej, Cabaj Patryk, Domański Michał, Smęt Bartłomiej, Walo Paweł. Opiekunem drużyny jest Wojciech Smyk. Gratulujemy wspaniałego sukcesu i serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, powiatu łukowskiego oraz rejonu bialskiego. Jesteśmy z Was dumni!!!

Dodano: 12. 03. 2016

Strażacy z Rolnika

Już po raz kolejny 07 marca 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Łukowie odbył się powiatowy turniej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentował "weteran " - uczeń klasy IV Technik Informatyk- startujący od 4 lat- Michał Ragus i Hubert Skwara z klasy IV Technik Logistyk - startujący po raz pierwszy - z ogromną wiedzą i doświadczeniem zdobytym w młodzieżowych ochotniczych drużynach pożarowych. Po pierwszym etapie pisemnych - test złożony z 30 pytań- Hubert był pierwszy i uzyskał 25 punktów; Michał uzyskał 3 lokatę. Podczas kolejnego etapu - części ustnej- gdzie pytania dotyczyły szeroko pojętej ochrony p/pożarowej; rozpoznawania sprzętu gaśniczego; rozpoznawania dystynkcji. Hubert nadal okazał się najlepszy; zaś Michał przesunął się na II miejsce. Od samego początku uczniowie rywalizowali między sobą o czołową pozycję lidera- "czy uczeń przewyższy mistrza?" Ostatecznie Hubert zajął I miejsce w powiecie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i będzie reprezentował nasz powiat na szczeblu wojewódzkim w kwietniu 2016; Michał zajął II miejsce. Chłopcy otrzymali fajne nagrody kamerę samochodową; tablet; czujki czadu i pamiątkowe dyplomy. Nauczyciel prowadzącym uczniów jest p. Renata Wawryniuk. Strażakom gratulujemy sukcesu i życzymy zwycięstwa w zawodach wojewódzkich.

Dodano: 08. 03. 2016

Wycieczka do centrum serwisowego pociągów

Uczniowie klas 2, 3 i 4 TL mieli niepowtarzalną okazję, aby 12 lutego bieżącego roku odwiedzić centrum serwisowe pociągów na bocznicy kolejowej w Olszynce Grochowskiej w Warszawie (PKP Intercity S.A.Zakład Centralny, Sekcja Utrzymania Wagonów i EZT). Jest to miejsce, gdzie przygotowuje się wagony i pociągi do wyjazdu - w tym najnowocześniejsze i najszybsze Pendolino, Dart i Flirt. Uczniowie po obowiązkowych szkoleniach BHP (na kolei bezpieczeństwo zawsze stawia się na pierwszym miejscu) Mogli zobaczyć całą obsługę techniczno - logistyczną pociągów, ich bieżącą konserwację i naprawę. Mieli również możliwość usiąść za sterami najszybszego, regularnie kursującego Pendolino oraz Darta a także zapytać o tajniki i niuanse ich obsługi technicznej. Zajrzeliśmy również do magazynów w firmy Alstom, aby prześledzić procesy logistyczne związane z obsługą techniczno-serwisową Pendolino. Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi Paluchowskiemu z PKP Intercity S.A. za bardzo miłą, merytoryczną, wzorowo i sprawnie zorganizowaną wizytę. Mamy nadzieję, że zawitamy w Olszynce Grochowskiej jeszcze nie raz!

Dodano: 07. 03. 2016

Zaproszenie dla Rodziców

Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy na spotkania z nauczycielami, w ramach tzw. "Dnia Otwartego", które odbędą się w środę 2 marca 2016 r. w godzinach 16.30 - 18.00.

Dodano: 01.03.2016

Nasi uczniowie Mistrzami Młodych Kelnerów

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w dniu 23 lutego odbyły się Mistrzostwa Młodych Kelnerów zorganizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Kelnerów Polskich. Serwis wina i obsługa gości – między innymi w takich kategoriach rywalizowali uczniowie, którzy w przyszłości widzą siebie w zawodzie kelnera. Najlepsza w tym fachu (I Miejsce) okazała się drużyna z ZS Nr 3 w Łukowie, drugie miejsce zdobyli adepci z ZSP nr 3 w Siedlcach, na podium stanęli również uczniowie z Żelechowa. Wydarzenie uświetniły pokazy - flambirowania i sztuki barmańskiej. W skład drużyny naszej szkoły wchodzili Dominika Toporowicz i Michał Domański z kl. IV TŻ a. Gratulujemy wielkiego sukcesu!

Dodano: 25. 02. 2016

Siatkarki mistrzyniami powiatu

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w pięknym stylu wywalczyła I miejsce w finale powiatowym w piłkę siatkową. Zawody odbyły się w dn. 11.02.2016 r. w I LO w Łukowie. Szkoła była reprezentowana przez następujące zawodniczki : Laura Matejek- kapitan drużyny, Klaudia Dębowska, Klaudia Próchniewicz, Olga Duda, Monika Rybka, Daria Dołęga, Weronika Kozłowska, Łucja Polkowska, Natalia Parafian, Maria Śledź, Milena Kaczor. Opiekunem drużyny jest Anna Kożuch. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na etapie rejonowym.

Dodano: 25. 02. 2016

Sposób na ciekawe ferie
image 3

17 lutego 2016 roku uczniowie z klasy III TŻ b i II TŻ a- łącznie 10 osób z panią Renatą Wawryniuk uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczo- Humanistyczny w Siedlcach w ramach tzw. Dnia Otwartego Wydziału Przyrodniczego. Oferta uczelni była bardzo szeroka; można było eksperymentować podczas warsztatów z zakresu biologii; biochemii; zootechniki, ekologii itd. Nasza grupa wybrała zakres biologii i żywienia- dietetykę. Uczniowie podczas pierwszych warsztatów mogli samodzielnie z podanych produktów przygotować sobie zdrowe śniadanie i oczywiście je później zjeść! Następnie określić swój typ metabolizmu; określić swoją ilość mięśni w organizmie, ilość tkanki tłuszczowej, BMI; po czym "wycisnąć sok z warzyw i owoców" i dostarczyć bombę witaminową organizmowi lekko zmęczonemu udziałem w aktywnych zajęciach. Mix powstał bardzo kolorowy i smaczny- trochę selera naciowego; parę brokułów; jabłko; szpinak i marchew lub druga kompozycja - pomarańcza; jabłko; marchew- polecamy dodanie buraka- pycha. W między czasie odwiedziliśmy grupę ratownictwa medycznego i mieliśmy okazję powtórzyć I pomoc "gdyby ktoś się zadławił"; stracił przytomność czy przestał oddychać. Na koniec naszej 4-godzinnej wędrówki chcieliśmy uzyskać odpowiedź na pytanie "Co Ty wiesz o jaju?"; mogliśmy zobaczyć różne jaja strusie; kacze; przepiórcze; rozpoznać te świeże i te stare; poznać etapy rozwoju małej kaczki; kurczaka. Najważniejsze jednak były ciekawostki - wiesz co to jest "BALUT"? To przysmak z Filipin - 21 dniowy zarodek kaczki podawany na surowo lub po ugotowaniu:) jakie jest najzdrowsze jajko? i wiele innych ciekawostek, których nie zobaczysz i nie dowiesz się z samego leniuchowania w ferie. Zajęcia te pozwoliły spędzić aktywnie dzień, poznać nowych ludzi; rozwinąć zainteresowania i zapoznać się z ofertą uczelni; a uczniowie na koniec podsumowali zajęcia jako bardzo wartościowe i ciekawe i pytali- kiedy ponownie jedziemy? Nieważne kiedy - nawet w FERIE!!!

Dodano: 22.02.2016

Ferie w szkole

Ferie to czas odpoczynku i relaksu. Warto jednak, by ten zimowy relaks nie skończył się na siedzeniu przed telewizorem, lub komputerem. Dla tych, którzy pozostają w rodzinnych miejscowościach nasza szkoła przygotowała szereg zajęć. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jest dużo ciekawych zajęć sportowych i rekreacyjnych. Przygotowano również inne ciekawe zajęcia. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z przygotowanej oferty. Szczegółowy harmonogram zajęć.

Dodano: 12. 02. 2016

Historyczny sukces piłkarzy ręcznych!

Drużyna piłki ręcznej chłopców zdobyła I miejsce w Finale Rejonu Biała Podlaska SZS. Pierwszy raz w historii szkoły reprezentacja w piłce ręcznej chłopców osiągnęła tak wysoki wynik. We wtorek 09 lutego zostaliśmy mistrzami rejonu bialskiego wygrywając po wspaniałej walce wszystkie mecze turnieju, w tym najważniejszy z IV LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej. Tym samym chłopcy poprawili świetny wynik z zeszłego roku (II m-ce) i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 08.03.2016r. w Zamościu. Powiat łukowski i naszą szkołę godnie reprezentowali: Zienkiewicz Marcin - lider i kapitan zespołu, Szczygielski Piotr, Szczygielski Daniel, Zienkiewicz Wojciech, Zienkiewicz Patryk, Kuśmierz Daniel, Kurowski Przemysław, Rozwadowski Mateusz, Cabaj Patryk, Grochowski Bartłomiej, Domański Michał, Wasilewski Sebastian, Smęt Bartłomiej, Walo Paweł. Opiekunem drużyny jest Wojciech Smyk. Gratulujemy sukcesu, dziękujemy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich!

Dodano: 12.02.2016

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny w etapie okręgowym

Znane są już wyniki pierwszego, szkolnego etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości, która w tym roku przebiega pod hasłem „Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność. Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 50 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności Do etapu okręgowego, który obejmuje trzy województwa: województwo lubelskie, województwo małopolskie oraz województwo podkarpackie zakwalifikowało się aż 19 uczniów naszej szkoły. Są to: Marta Abramczyk Magdalena Dąbrowska, Eliza Świderek, Jacek Miszto, Daniel Szczygieł i Ewelina Wasilewska – wszyscy z klasy IV TE a; Sylwia Jarosz, Klaudia Dębowska, Olga Duda, Adrian Karwowski, Katarzyna Lendzion, Paulina Niedziółka, Przemysław Szczygielski i Łukasz Wysokiński z klasy IV TE b oraz Patrycja Olszak, Rafał Zborowski, Aleksandra Ognik, Mateusz Poreda i Natalia Frąc z klasy III TE b. Uczniowie Ci będą reprezentować naszą szkołę w etapie okręgowym, który odbędzie się 3 marca w Krakowie w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodano: 12.02.2016

Rolnik mistrzem powiatu!
image 3

Reprezentacja naszej szkoły w piłce ręcznej chłopców osiągnęła wspaniały sukces sportowy. We wtorek 02 lutego zostaliśmy mistrzami powiatu łukowskiego wygrywając w świetnym stylu wszystkie mecze turnieju, w tym najważniejszy z ILO w Łukowie stosunkiem bramek 13:6. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Zienkiewicz Marcin - lider i kapitan zespołu, Szczygielski Piotr, Szczygielski Daniel, Zienkiewicz Wojciech, Zienkiewicz Patryk, Kuśmierz Daniel, Kurowski Przemysław, Rozwadowski Mateusz, Cabaj Patryk, Grochowski Bartłomiej, Domański Michał, Wasilewski Sebastian, Smęt Bartłomiej, Walo Paweł. Opiekunem drużyny jest Wojciech Smyk. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych!

Dodano: 04.02.2016

Posłuchaj kolegów i koleżanek.
image 3

W niedzielę 7.02.2016 o godzinie 12.40 w Radiu Lublin będzie prezentowana audycja „Sienkiewicz jakiego nie znamy”. Fragmenty twórczości noblisty będą czytane przez młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Łukowskiego co tydzień o tej samej porze przez cały rok. Audycje wpisują się w kalendarium obchodów Roku Henryka Sienkiewicza ustanowionego przez Sejm i Senat RP. Naszą szkołę reprezentowała najliczniejsza grupa młodzieży w składzie: Paulina Sypulska, Wiktoria Niedziółka, Michał Łęcicki, Łukasz Gnych i Łukasz Bojaczuk. Zachęcamy do wysłuchania audycji.

Dodano: 04.02.2016

Zespół Szkół Nr 3 "Srebrną Szkołą 2016".
image 3

Nasza szkoła zdobyła tytuł "Srebrnej Szkoły 2016". Zgodnie z przyjętym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” zasadami, szkoły, które uplasowały się w pierwszej 300 szkół mają prawo używać w 2016 roku tytułu honorowego „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej” Szkoły 2016. Technikum Nr 3 w Łukowie w tym roku uplasowało się na 150 miejscu w Polsce co uprawnia do posługiwania się tytułem "Srebrnej Szkoły 2016". Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdej szkoły powodem do dumy, świadczy o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania.

Dodano: 20.01.2016

Ranking zdawalności egzaminów zawodowych
image 3

Technikum Nr 3 uplasowało się na 71 miejscu w Polsce w rankingu zdawalności egzaminu zawodowego. W poprzednim roku byliśmy na 119 miejscu w kraju. W rankingu wynik zdawalności szkoły w danym zawodzie został odniesiony do średniej krajowej zdawalności dla danego zawodu w grupie techników. Średnia ważona ze wszystkich współczynników dla szkoły w poszczególnych zawodach, określa zdawalność egzaminu zawodowego. Wskaźnik końcowy tego kryterium jest iloczynem zdawalności oraz przystępowalności do egzaminów w danym technikum. Cieszymy się z bardzo dobrego wyniku i życzymy sukcesów w egzaminach zawodowych w tym roku.

Dodano: 20.01.2016

Rolnik 12 szkołą w województwie
image 3

W rankingu Techników 2016 organizowanym dla miesięcznika Perspektywy Technikum Nr 3 zajęło wysokie 12 miejsce w skali województwa lubelskiego. Ranking został przygotowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy już po raz osiemnasty, a nasza szkoła jest w nim wyróżniana nieprzerwanie od 2000 roku. W tym roku Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Nr 3 im. Wł. St. Reymonta zajęło 150 miejsce w Polsce, a w skali województwa lubelskiego wysokie 12 miejsce. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Jesteśmy bardzo dumni z tak wysokiej lokaty szkoły.

Dodano: 20.01.2016

CENNE NAGRODY WRĘCZONE ZWYCIĘZCOM
image 3

Jesienią młodzież Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie brała udział OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM „Program upowszechniania wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami „ Czy baterie są jak bakterie?” Program prowadzi Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju w Warszawie. 16 listopada 2015 roku poznaliśmy oficjalną listę laureatów. Uczniowie klasy I Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych, w składzie: Karolina Kisiel, Cezary Orłowski, Łukasz Skorupka, Michał Balawender, Dominik Ziółkowski, tytuł pracy „Gdy bakterie segregujesz, to świat ratujesz” zajęli II MIEJSCE, a uczniowie klasy I Technikum Informatycznego w składzie: Dominika Cieślak, Maciej Skwarek, Karol Górski, Kamil Kąkol, Dominik Leśniak, tytuł pracy „Bitwa o baterie” zajęli III MIEJSCE. Każdy ze zwycięzców otrzymał w nagrodę od Organizatora cenny aparat fotograficzny i dyplom z gratulacjami.

Dodano: 20.01.2016

Olimpiada Języka Rosyjskiego

27 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Do kolejnego etapu okręgowego OJR zakwalifikował się uczeń klasy I Technikum kształcące w zawodzie technik informatyk – Glib Murzak z wynikiem maksymalnym 88 punktów. Gratulujemy bardzo wysokiego wyniku i życzymy sukcesu podczas eliminacji okręgowych, które odbędą się 5 marca 2016r. w Lublinie.

Dodano: 19.01.2016

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie
image 3

W grudniu 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe. Spośród uczniów na wyróżnienie zasługują uczennice III klasy Liceum Ogólnokształcącego: Dominika Sierpień, Marta Siestrzewitowska i Ilona Wielgosz przygotowane przez S. Dorotę Elżbietę Korycińską. Będą one reprezentowały naszą szkołę na etapie diecezjalnym (okręgowym) 3 marca 2016 roku w Siedlcach Życzymy im wysokiej lokaty na etapie diecezjalnym.

Dodano: 10.01.2016

Olimpiada Policyjna
image 3

Już po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Policyjnej. I po raz kolejny mamy I miejsce na etapie okręgowym- zdobył je uczeń klasy IV Technikum Żywienia a- Damian Turski. Na tym etapie trzeba było napisać pracę na wybrany temat podany w regulaminie olimpiady. Tematyka związana oczywiście była z pracą w policji, przepisami i ustawami; użyciem broni; z problemami współczesnego świata- uchodźcy, terroryzm. Damian napisał bardzo dobrą pracę na temat terroryzmu; poruszył zagadnienia dotyczące różnych ataków terrorystycznych; ich istoty i podłoża; bezsilności państw o obliczu tych zagrożeń. Praca otrzymała 50 punktów na możliwych 50 do zdobycia. W styczniu czeka go test 80 pytań na 80 minut- zakres- od prawa cywilnego, karnego poprzez ustawy o policji, środkach przymusu bezpośredniego do ustrojów państw, konstytucji, poglądów politycznych. Dobry wynik w teście jest przepustką do etapu centralnego i spełnienia marzenia o otrzymaniu indeksu do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Życzymy powodzenia.

Dodano: 23.12.2015

Sukces naszych rusycystów
image 3

Uczniowie ZS nr 3 w Łukowie 16 grudnia 2015r w Chełmie wyśpiewali i wyrecytowali III miejsce i aż trzy wyróżnienia w II Wojewódzkim konkursie Pieśni i Poezji Rosyjskiej: „Łzy i rojenia, kwiaty, marzenia - daruję Ci…” W konkursie wzięło udział 40 uczniów z różnych szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Andżelika Król – uczennica klasy I TŻa, zajęła III miejsce a wyróżnieni uczniowie to: Klaudia Jukowska – klasa III LO, Dominik Leśniak – klasa I TI. Zwycięzcom gratulujemy!!!

Dodano: 23.12.2015

MISTRZOWIE PARAOLIMPIJSCY W NASZEJ SZKOLE
image 3

11 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Łukowie uczniowie spotkali się z członkami Fundacji "Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport", która skupia w swoich szeregach szermierzy, którzy na wózkach inwalidzkich wielokrotnie zdobywali medale na Mistrzostwach Europy i Świata oraz podczas Igrzysk Paraolimpijskich. W łukowskim Reymoncie o niepełnosprawności, pasjach i marzeniach opowiadali: Stefan Makowski, Grzegorz Pluta i Adrian Castro. Panowie są członkami kadry narodowej, wielokrotnymi medalistami paraolimpijskimi, Mistrzami Świata i Europy. Olimpijczycy przyjechali do Łukowa, aby realizować działania fundacji w ramach programu "Wygraj życie dzięki marzeniom" finansowanej ze środków PFRON. Młodzież miała okazję spotkać się z olimpijczykami oraz stanąć z nimi do walki. Zanim doszło do prezentacji umiejętności sportowych, goście opowiedzieli zgromadzonym uczniom o tym jak stali się osobami niepełnosprawnymi oraz jak rozpoczęła się ich przygoda ze sportem. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jak eliminować niebezpieczne sytuacje ze swojego życia i jak im zapobiegać. Sportowcy starali się zmienić sposób postrzegania niepełnosprawnych – chcieli, aby poznać ich jako osoby ambitne i samodzielne, osiągające wybitne osiągnięcia, po prostu jako zwykłych-niezwykłych ludzi z marzeniami, sukcesami i pasjami. Dopełnieniem wystąpienia oraz przygotowanych przez prelegentów prezentacji i filmów dotykających tematu niepełnosprawności był pokaz szermierki w wykonaniu topowych szermierzy na wózkach, a także uczniów Zespołu Szkół Nr 3. Młodzież wzięła udział w krótkim treningu szermierki oraz miała możliwość stoczenia krótkich pojedynków. Udział w tym wydarzeniu był także okazją do przybliżenia wiedzy na temat pięknego sportu jakim jest władanie białą bronią. Spotkanie było wspaniałą lekcją tolerancji, integracji i nauki o drugim człowieku, która na pewno dała młodzieży wiele nowych spostrzeżeń dotyczących niepełnosprawności i sposobów radzenia sobie z własnymi słabościami.

Dodano: 16.12.2015

Żyj z pasją
image 3

25 listopada gościliśmy w naszej szkole znanego maratończyka Roberta Celińskiego. Z wielkim zaangażowaniem opowiadał o swojej pasji, jaką jest bieganie, zwłaszcza długodystansowe w ekstremalnych warunkach. Dzielił się swoimi przeżyciami z maratonów, przedstawił ciekawe zdjęcia z wyprawy w Himalaje. Pokazał jak ważny dla niego jest sport i bieganie. Zachęcał uczniów do aktywności fizycznej, wolnej od uzależnień, w której to będą mogli odnaleźć swoją pasję.

Dodano: 10.12.2015

Katarzyna i Karolina w etapie diecezjalnym OTK.
image 3

17 listopada 2015 r. odbył się etap szkolny XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej – Łowicz 2016. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”. Na finał diecezjalny Olimpiady, który odbędzie się 13 stycznia w Siedlcach zakwalifikowały się Karolina Domańska i Katarzyna Cąkała. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki życząc dalszych sukcesów.

Dodano: 06.12.2015

Sukces naszego ekonomisty
image 3

Już po raz XXIX Polskie Towarzystwo Ekonomiczne zorganizowało Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Ekonomicznej. Jej poziom jest bardzo wysoki – wymagający wiedzy z zakresu ekonomii, finansów oraz zarządzania przedsiębiorstwem. Etap szkolny, odbył się na terenie całego kraju 4 listopada 2015 r. Zawody szkolne miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:

W bieżącym roku szkolnym najlepsze wyniki uzyskał uczeń klasy IV TE b – Łukasz Wysokiński, który będzie reprezentował naszą szkołę w etapie okręgowym OWE. Zawody te odbędą się już 8 stycznia 2015 r. w Lublinie. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki w walce o finał.

Dodano: 06.12.2015

„Młoda Krew Ratuje Życie”
image 3

Jak co roku, dorosła młodzież Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie przystąpiła do Ogólnopolskiego Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” pod patronatem PCK. Motywacją do pracy jest przede wszystkim chęć ratowania zdrowia, a niekiedy i życia innego, anonimowego człowieka. Niemniej jednak bardzo pozytywnie wpłynęło na nas ogłoszenie wyników Turnieju za rok szkolny 2014/2015. Zajęliśmy II miejsce w okręgu w kategorii „Największa ilość oddanej krwi” i III miejsce, również w okręgu, w kategorii „Najlepsza promocja honorowego Krwiodawstwa”. Akcja w szkole prowadzona jest przez Szkolne Koło PCK.

Dodano: 19.11.2015

Wielki sukces w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym

We wrześniu i październiku młodzież Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie przystąpiła do OGÓLNOPOLSKIGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „Program upowszechniania wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami pt. Czy baterie są jak bakterie?” w kategorii „Adept”. Program prowadzi Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju w Warszawie. 16 listopada 2015 roku poznaliśmy oficjalną listę laureatów. Uczniowie klasy I Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych, w składzie: Karolina Kisiel, Cezary Orłowski, Łukasz Skorupka, Michał Balawender, Dominik Ziółkowski, tytuł pracy „Gdy bakterie segregujesz, to świat ratujesz” zajęli II MIEJSCE, a uczniowie klasy I Technikum Informatycznego w składzie: Dominika Cieślak, Maciej Skwarek, Karol Górski, Kamil Kąkol, Dominik Leśniak, tytuł pracy „Bitwa o baterie” zajęli III MIEJSCE. Nasze filmy konkursowe można znaleźć na stronie szkoły zs3.lukow.pl, facebooku oraz stronach internetowych lokalnych mediów. LAUREATOM GRATULUJEMY!

Dodano: 19.10.2015

Rolnik na podium

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w 23 Łukowskich Ulicznych Biegach Niepodległości, którym patronowali Rada i Burmistrz miasta Łukowa. 11 listopada nasza reprezentacja jako jedyna łukowska szkoła stanęła na podium w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej. Zespół Szkół Nr 3 w Łukowie reprezentowały: Sylwia Turska, Daria Dołęga, Martyna Rybka, Weronika Dołęga i Paulina Durka, pod opieką Doroty Suchodolskiej.

Dodano: 16.11.2015

Wyróżnienia dla recytatorów.

Dnia 3 listopada w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się VI Powiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „Fletnia Żałobna”. Udział w nim wzięło siedmiu uczniów naszej szkoły: Andżelika Król (kl. I TŻa), Weronika Beczek (I TŻb), Joanna Dudzińska (I TŻb), Łukasz Bojaczuk (I LO), Dominika Niedziółka (II TŻa), Wiktoria Niedziółka (II TŻa) oraz Bartosz Siejak (II TŻa).

Młodzież śpiewała i recytowała teksty poetyckie poruszające problem śmierci i przemijania.

W kategorii poezji śpiewanej najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły. Jury nagrodziło Dominikę Niedziółkę oraz Łukasza Bojaczuka oraz wyróżniło Wiktorię Niedziółkę. Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodano: 12.11.2015

Zaproszenie dla Rodziców
image 3

Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie serdecznie zaprasza na spotkanie z wybitnym profilaktykiem dr. Krzysztofem Wojcieszkiem, które odbędzie się 16 listopada o godzinie 16.30 w auli I LO w Łukowie. Temat spotkania: „Nasze dzieci w dżungli życia. Jak pomóc im przetrwać?” Czas trwania około 1,5 godz. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w interesującym spotkaniu.

Dodano: 12.11.2015

Czy baterie są jak bakterie?

We wrześniu 2015 roku, uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie przystąpili do „Programu upowszechniania wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami pt. Czy baterie są jak bakterie?” w kategorii „Adept”. Program prowadzi Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju w Warszawie. Konkurs polegał na przygotowaniu krótkiego (do 5 minut) filmu reklamowego, który w sposób zabawny, a jednocześnie edukacyjny będzie promował prawidłowe postępowanie ze zużytymi bateriami. Jedna grupa uczestników składała się z 5 osób. Powstałe w wyniku konkursu materiały audiowizualne posłużą do organizacji akcji promocyjnej, organizowanej na szczeblu lokalnym. Swoich sił spróbowali uczniowie: klasy I Technikum Informatycznego w składzie: Dominika Cieślak, Maciej Skwarek, Karol Górski, Kamil Kąkol, Dominik Leśniak, tytuł pracy „Bitwa o baterie” oraz uczniowie klasy I Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych, w składzie: Karolina Kisiel, Cezary Orłowski, Łukasz Skorupka, Michał Balawender, Dominik Ziółkowski, tytuł pracy „Gdy bakterie segregujesz, to świat ratujesz”. Opiekunem młodzieży przystępującej do konkursu jest p. Katarzyna Zarzycka-Dmitruk. Nasze filmy reklamowe można znaleźć na stronie szkoły zs3.lukow.pl, facebooku oraz stronach internetowych lokalnych mediów. Linki do stron z filmami:

Gdy baterie segregujesz, to świat ratujesz

Bitwa o baterie

Dodano: 29.10.2015

Warto przeczytać!

Zachęcamy wszystkich uczniów, aby znaleźli czas w jesienne wieczory na odpoczynek przy dobrej lekturze, zwłaszcza, że do zbiorów naszej biblioteki dokupiliśmy wiele nowości. Teraz każdy z Was z pewnością wśród nowych książek wybierze coś dla siebie. Nowe pozycje biblioteki

Dodano: 20.10.2015

Koncert profilaktyczny

W piątek 2 października w naszej szkole odbył się koncert profilaktyczny pod hasłem „Alkohol i dopalacze wokół nas. Legalne i nielegalne nałogi”. Członkowie zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych opowiadali o swoich spotkaniach z narkotykami, o doświadczeniach osobistych i obserwacjach wyniesionych bezpośrednio z tzw. środowiska artystycznego. Tłem tych opowieści były piosenki własnego autorstwa grane na żywo, nawiązujące w treści do meritum koncertu oraz utwory światowej klasyki rockowej.

Dodano: 09.10.2015

Z wizytą w „Reymontówce”

W czwartek 1 października uczniowie klasy 2LO wybrali się z wizytą do dworku „Reymontówka” w Chlewiskach na rozpoczęcie maratonu czytania „Chłopów”. Nagrodzone literackim Noblem arcydzieło polskiej literatury czytało po kolei ponad dwieście trzydzieści osób, co trwało cztery dni. Na inauguracji honorowymi gośćmi byli: odtwórcy głównych ról w nakręconej na początku lat 70. ekranizacji powieści – Emilia Krakowska i Ignacy Gogolewski, a także znana popularyzatorka polskiej literatury i historii, Barbara Wachowicz. Akcja „Czytamy Chłopów Non Stop” przypomina o przypadającej w tym roku 90. rocznicy śmierci pisarza. Jest też pomyślana jako oryginalna forma promocji czytelnictwa.

Dodano: 08.10.2015

Zawody Nordic Walking
image 3

26 września nad łukowskim zalewem „Zimna Woda” odbył się finał III edycji Pucharu Lubelszczyzny „Lubelskie też chodzi” w Nordic Walking. W zawodach wzięli udział nie tylko zawodnicy z Łukowa i okolic, ale również z całej Polski. Przy niesprzyjającej aurze zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 i 10 km z podziałem na kategorie wiekowe oraz płeć. Tak jak w roku poprzednim organizatorów imprezy dzielnie wspierali wolontariusze z Naszej szkoły: Kamila Pilska, Klaudia Krukow, Patrycja Gajda, Anna i Ewa Rosińskie, Agnieszka Zborowska, Wioletta Konieczna, Karolina Piszcz, Dominika Stańska, Weronika Salij, Norbert Wójcik, Karolina Romanowska, Karolina Domańska, Agata Stryżewska pod opieką Doroty Suchodolskiej, Anny Kożuch i Dariusza Boreczka.

Dodano: 05.10.2015

Zbiórka żywności
image 3

25 września Reymontowskie Koło Wolontariuszy wzięło udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności „Podziel się posiłkiem” organizowanej przez Banki Żywności. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy udało się zebrać 423 kg żywności która trafi do osób potrzebujących. W akcji wzięło udział ponad 40 wolontariuszy z naszej szkoły. Opiekunkami akcji były: Dorota Suchodolska i Anna Kożuch. Organizatorzy zbiórki dziękują mieszkańcom powiatu łukowskiego, którzy przekazali produkty wolontariuszom.

Dodano: 05.10.2015

Konkurs z języka angielskiego

W imieniu centrum egzaminacyjnego Cambridge English - SJO Examinations Centre z Mińska Mazowieckiego - zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie pisania w języku angielskim "Write on". Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 09.10.2015 u nauczycieli języka angielskiego. Etap szkolny – 19 listopada. Szczegóły na stronie: http://www.write-on.pl/

Dodano: 03.10.2015

39 Olimpiada Języka Angielskiego

Zapraszamy do udziału w zawodach I stopnia (etap szkolny) 39 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Etap szkolny odbędzie się 16 listopada 2015 roku o godz. 9.00. Osoby zainteresowane udziałem w Olimpiadzie prosimy o zgłoszenia do dnia 9 października do nauczycieli języka angielskiego. Więcej informacji na stronie: http://www.wsjo.pl/oja/

Dodano: 01.10.2015

Europejska Sztafeta Dobroci

W dniu 10 września 2015 r. uczniowie Z Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie w składzie: Michał Domański, Damian Turski, Wojciech Zienkiewicz, Rafał Kiciński i Kamil Dziedzic pod opieką pani Anny Kożuch wzięli udział w Europejskiej Sztafecie Dobroci pod hasłem „Stop nałogom- nie bądź bierny”. Celem tej akcji jest promowania wśród młodzieży aktywności fizycznej, życia bez nałogów oraz idea wzajemnej pomocy. Europejska Sztafeta Dobroci wspierała cierpiącego na autyzm 2- letniego Franka Siwiaka z Łukowa. Dzięki uczniom naszej szkoły zostały zebrane środki finansowe, które zostaną przekazane Fundacji „Słoneczko” na terapię małego Franka. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zbiórce finansowej dla Franka serdecznie dziękujemy.

Dodano: 19.09.2015

Jubileusz 50-lecia szkoły. I Zjazd Absolwentów.

To nie była zwykła sobota. To była sobota wyczekiwana od 50 lat. Początek tego dnia zaczął się dla części uczestników tego spotkania od rejestracji i Mszy. Koncelebrowało ją 3 kapłanów, a wśród nich absolwent: Szczepan Skorupski. Mszy przewodniczył ks Franciszek Klebaniuk a poruszającą, emocjonalną homilię przywołując wspomnienia ze szkoły wygłosił ks. Daniel Sałaciński. Następnie powrót do szkoły i korytarze huczał od rozmów i emocji. Cisza zapadła w chwili, gdy zaczęła się część oficjalna. Na scenę wchodzili kolejni zaproszeni goście, przyjaciele szkoły, przedstawiciele władz państwowych i powiatu. Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, serdecznie dziękujemy. Następnie część artystyczna, która przybliżyła 50 – letnią historię szkoły. Pokaz multimedialny co raz przeplatano emocjonalnymi występami scenicznymi absolwentów. Po krótkim posiłku przyszedł czas na spotkania z wychowawcami. Rozmowom nie było końca, powróciły wspomnienia a w oku nie raz zakręciła się łezka. Na koniec jeszcze uroczysty Bal Absolwentów i wspaniała zabawa do samego rana.

Dodano: 18.09.2015

Mamy nowy sztandar

W piątek 4 września społeczność Naszej szkoły otrzymała nowy sztandar. W uroczystości przekazania sztandaru wzięli udział liczni goście m.in. biskup Piotr Sawczuk, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, starosta łukowski Janusz Kozioł oraz wiele innych znanych i cenionych osób.

Msza święta, podczas której nowy sztandar został poświęcony została odprawiona przez biskupa Piotra Sawczuka w kolegiacie p.w. Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie przez rodziców nowego sztandaru na ręce Pani Anny Pietrzak - dyrektora naszej szkoły. Następnie Pani dyrektor wręczyła sztandar uczniom, którzy obiecali strzec honoru szkoły i dbać o jej dobre imię. Kiedy sztandar znalazł się już w rękach społeczności uczniowskiej zaproszeni goście uroczyście przybili gwoździe do drzewca.

Wychowankowie "Reymonta" wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali część artystyczną, którą prowadzili nauczyciele: Beata Duszek oraz Michał Świder. Prezentacja multimedialna przybliżyła historię szkoły od momentu jej powstania aż po dzień dzisiejszy, a o wrażenia akustyczne zadbali uczniowie i absolwenci Naszej szkoły, którzy wspierani przez szkolny chór, wykonali kilka utworów muzycznych.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych uroczystość poświęcenia i nadania nowego sztandaru należy uznać za udaną. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów naszej szkoły, którzy swoją liczną obecnością uświetnili to wspaniałe wydarzenie.

Dodano: 10.09.2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół Nr 3 w Łukowie 1 września 2015r.

Dodano: 25.08.2015

I Zjazd Absolwentów
image 3

Komitet organizacyjny obchodów 50-lecia Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie (dawniej Zespołu Szkół Rolniczych, Zasadniczej Szkoły Rolniczej) zaprasza wszystkich absolwentów do rocznika 2010 na I Zjazd Absolwentów w Rolniku, który odbędzie się 12 września 2015 r. Więcej informacji.

Dodano: 30.06.2015

Uczennica Reymonta Międzynarodowym Mistrzem Rozwiązywania

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 otrzymali wyróżnienia w konkursie logicznym GeniusLogicus. To kolejna edycja konkursu, w której uczniowie Naszej Szkoły zostali sklasyfikowani w czołówce wszystkich uczestników. Tegoroczny konkurs organizowany był w ośmiu krajach europejskich i podzielony był na dwa etapy. Najbardziej prestiżowym tytułem Międzynarodowego Mistrza Rozwiązywania została uhonorowana Klaudia Świder kl. III TEb. Ponadto tytułami zostali uhonorowani Patryk Sendel III Ti – Mistrz Rozwiązywania, Sebastian Domański III Ti – Ekspert Rozwiązywania, Michał Ragus III Ti – Adept Rozwiązywania. Dodatkowo ze względu na zajęcie wysokich miejsc w rankingach krajowym i międzynarodowym Organizatorzy nadali uczniom Złoty Certyfikat Konkursu GeniusLogicus. Cieszymy się z tak miłego zakończenia roku szkolnego, życzymy odpoczynku i sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Dodano: 24.06.2015

Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym!
image 3

Dominika Sierpień, uczennica klasy II LO, otrzymała wyróżnienie w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łukowie. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem: "W bibliotece, łóżku czy na dywanie - każde miejsce dobre na czytanie". W konkursie wzięło udział ponad 200 osób w różnych kategoriach wiekowych. Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród miało miejsce 16 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dominice serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

Dodano: 20.06.2015

Poniedziałek i wtorek dniami wolnymi.

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 11/2014 Dyrektora ZS Nr 3 w Łukowie z dnia 30.09.2014 r. w sprawie dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2014/2015 poniedziałek i wtorek tj. 22 i 23 czerwca 2015 r. są dniami wolnymi od zajęć.

Dodano: 19.06.2015

Czytali przedszkolakom

Ludwik Jerzy Kern – to kolejny poeta, którego wiersze czytali nasi uczniowie przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Łukowie. Twórczość tego znanego polskiego poety i satyryka stała się inspiracją do świetnej zabawy. Z bogatego dorobku poety uczniowie zaprezentowali najbardziej lubiane przez dzieci wiersze m.in. „Żyrafa u fotografa”, „Dwa jeże”, „Nosorożce w dorożce”, „Skąd się bierze dziura w serze?”. W rolę bohaterów wcielili się uczniowie z klasy 1TŻA Marlena Milewska i Bartosz Siejak oraz 1TI Dawid Fedorowicz. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały pięknego czytania oraz inscenizacji znanych im wierszy.

Dodano: 14.06.2015

Biznesmeni z Reymonta najlepsi w powiecie!
image 3

Drugiego czerwca, podsumowany został projekt "Młodzi Przedsiębiorcy". Był on realizowany w szkołach ponadgimnajalnych powiatu łukowskiego.  Celem tego projektu było zaszczepienie w młodych ludziach żyłki do biznesu. W szkołach odbywały się warsztaty z przedsiębiorczości i wyjazdy do lokalnych firm. W projekcie wzięło udział około dwustu uczniów i nauczycieli z łukowskich szkół ponadgimnazjalnych.  Ogłoszony również został konkurs "Mój pierwszy biznes", w którym wpłynęło dziesięć biznes planów wraz z filmikami. Komisja Konkursowa wyłoniła 5 najlepszych projektów, z czego I. miejsce zdobyli Paulina Niedziółka i Łukasz Litwin za firmę „Expand Online”. Warto wspomnieć, że firma już istnieje i na chwile obecną zatrudnia 3 osoby. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodano: 12.06.2015

Troje finalistów olimpiady
image 3

W dniach 29 - 30 maja na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie odbyły się eliminacje centralne XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Wzięło w nich udział troje uczniów naszej szkoły, którzy możliwość udziału wywalczyli sobie stając na podium eliminacji okręgowych, które odbyły się 17 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kijanach. Uzyskali oni już wtedy możliwość zdobycia tytułu finalisty lub laureata w następujących kategoriach: blok produkcja roślinna – Konrad Ochnik (III miejsce), produkcja zwierzęca – Artur Grzybowski (II miejsce), żywienie człowieka i gospodarstwo domowe – Weronika Płudowska (III miejsce). W Olsztynie nie udało się co prawda stanąć na podium, ale dzięki samemu udziałowi i uzyskanemu tytułowi finalisty zdobyli już indeksy na wyższe uczelnie w swojej kategorii oraz zwolnienie z egzaminu zawodowego w części teoretycznej.

Dodano: 06.06.2015

Profilaktyka prozdrowotna
image 3

Dnia 20.05.2015 roku na zajęcia z biologii w klasie II TŻ b i III TŻ a przyjechała pani Kinga Górka - absolwentka naszej szkoły (klasa LP z), która ukończyła dwa kierunki tj. promocję zdrowia i dietetykę na UM w Lublinie. Tematyka poruszana podczas zajęć to przede wszystkim prawidłowe odżywianie u młodzieży, aktywność fizyczna a zakwaszenie organizmu; schorzenia i zaburzenia funkcjonowania organizmu wynikające z otyłości, spożywania nadmiaru cukrów, fast-foodów, słodzonych i gazowanych napojów; używek, zbyt małej ilości ruchu. Uczniowie mieli możliwość określenia swojego BMI, ilości tkanki tłuszczowej zewnętrznej i wewnętrznej, masy mięśniowej, wskazanych ilości kalorii dla swoich parametrów. Najważniejszy dla nich moment był wtedy, kiedy kolega czy koleżanka po zważeniu wracała ze swoimi wynikami i można było sprwdzić i porównać swoje parametry. W badanej grupie wszyscy mieścili się w normie i wykazywali prawidłowe parametry wagowe w swoim przedziale wiekowym- w końcu to uczniowie Technikum Żywienia i prawidłowe żywienie jest podstawą ich kierunku kształcenia. "Jesteś tym czym jesz"- tak zajęcia podsumowała pani Kinga Górka, której bardzo dziękujemy za inną ciekawą lekcję o zdrowym stylu życia.

Dodano: 23.05.2015

"Cudze chwalicie, swego nie znacie"
image 3

Czym rezerwat "Jata" ustępuję Puszczy Białowieskiej? Uczniowie dowiedzieli się, że "Jata" to też puszcza; bogata w liczne gatunki roślin i zwierząt, które w niej pierwotnie występowały; o specyficznym klimacie i uroku- i najważniejsze "taka nasza, bliska, cenna przyrodniczo i historycznie" Wtorek 19.05.2015- klasa I Technikum Agrobiznesu w ramach zajęć terenowych z biologii i geografii odwiedziła rezerwat "Jata" położony w powiecie łukowskim. Uczniowie poznali historię powstania rezerwatu, dowiedzieli się na temat lądolodu, który przyczynił się do ukształtowania się gleb, roślinności i całej biocenozy na tym terenie; mogli zaobserwować różne rodzaje lasów- bór, ols, grąd czy łęg i rozpoznać gatunki drzew, roślin i zwierząt, które tam występują. Poznali historię jodły - dla, której ochrony utworzono rezerwat ścisły; mogli zaobserwować bioindykatory- świadczące o czystości powietrza w tych lasach. Na koniec wędrówki można było odpocząć przy ognisku, pobiesiadować na przepięknie zagospodarowanym obszarze.

Dodano: 23.05.2015

Wygraj tablet w konkursie

Weź udział w konkursie z języka angielskiego „Tourist offer of lukowski administrative district”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu łukowskiego i będzie trwał od 15 maja do 15 czerwca 2015 roku. Głównym celem konkursu jest promocja zasobów gospodarczych, kulturowych i turystycznych obszaru powiatu łukowskiego poprzez stworzenie w języku angielskim odpowiedniej reklamy - oferty turystycznej. Na zwycięzcę czeka tablet. Więcej informacji

Dodano: 19.05.2015

Całe podium dla logistyków z Reymonta

Logistycy z naszej szkoły zdominowali IV finał konkursu „Wiem wszystko o zawodach TSL”, który odbył się 15 maja w Białej Podlaskiej. Do finału przystąpiło 32 osoby z 32 zakwalifikowanych. Finaliści napisali test wiedzy, który wyłonił zwycięzcę. Pierwsze miejsce zajęła Laura Matejek z Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława St. Reymonta w Łukowie, która otrzymała nagrody ufundowane przez Podlaską Agencję Consultingową RECTUS – WOC Sp. z o.o. oraz dyplom. Pozostałe nagrody powędrowały również do uczniów z Rolnika. Drugie miejsce zajął Piotr Łukasik, trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Leszczak, miejsce czwarte przypadło Marcinowi Gołąb a miejsce szóste Jakubowi Bartnickiemu. Zdobywcy 2, 3 , 4 i 5 miejsca otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Dodano: 18.05.2015

Paulina czwarta w finale

W sobotę 16 maja 2015 w Lublinie odbył się Finał Konkursu Papieskiego. Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Milennio, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W naszej szkole do konkursu przystąpiło ponad 70 uczniów. Troje z nich dostało się do finału. Na III etapie należało napisać esej. Wynikiem oceny eseju napisanego na jeden z trzech podanych tematów uczniowie zakwalifikowali się następująco: Paulina Niedziółka z klasy III TE B uzyskała IV miejsce, Mateusz Bednarczyk z klasy II TE B ulokował się na VII miejscu, a Piotr Kisiel z II TEA otrzymał wyróżnienie. Paulina Niedziółka i Piotr Kisiel podjęli temat: „Jaki jest Boży pomysł na rodzinę i jakie wypływają z niego zadania?” Natomiast Mateusz Bednarczyk zmierzył się z tematem: „Nie sposób zrozumieć człowieka inaczej, jak w tej wspólnocie, którą jest jego naród”. Chrześcijaństwo a patriotyzm w wybranych przemówieniach Jana Pawła II podczas I pielgrzymki do ojczyzny. Nasi finaliści w zmaganiach konkursowych musieli pokonać nie tylko kolegów w szkole, ale także w całym okręgu lubelskim. Gratulujemy naszym finalistom.

Dodano: 18.05.2015

Trzecie miejsce w Polsce

28 kwietnia 2015 r. kilkunastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w drugim etapie konkursu informatycznego Tik? – Tak?. Do rozwiązania były zadania testowe i praktyczne. Etap ten zakończył się wielkim sukcesem uczniów naszej szkoły. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 zajęli trzecie miejsce w Polsce. Informatykom gratulujemy sukcesu.

Dodano: 12.05.2015

Troje olimpijczyków w OWiUR

W dniu 17 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kijanach odbyły się okręgowe eliminacje XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych . W eliminacjach tych wzięło udział 187 uczniów z 40 szkół z województwa lubelskiego i podkarpackiego. Uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych zmagali się w bloku agrobiznes, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca mechanizacja rolnictwa oraz w bloku żywienie człowieka i gospodarstwo domowe. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą zarówno w teorii, jak i w praktyce przechodząc do etapu centralnego olimpiady oraz uzyskując tytuł laureata w następujących kategoriach: blok produkcja roślinna – Konrad Ochnik (III miejsce), produkcja zwierzęca – Artur Grzybowski (II miejsce), żywienie człowieka i gospodarstwo domowe – Weronika Płudowska (III miejsce). Nasi uczniowie zdobyli już indeksy na wyższe uczelnie w swojej kategorii. Gratulujemy im sukcesów i trzymamy kciuki w etapie centralnym , który odbędzie się w dniach 29-30 maja w Olsztynie.

Dodano: 27.04.2015

Jarosław Goławski finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Jarosław Goławski z klasy III technikum logistycznego, brał udział w finale VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki. Oficjalne wyniki ogłoszone zostały 17 kwietnia podczas uroczystej gali wręczenia nagród w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, na której Jarek dostał wyróżnienie. Przeszedł on, jak i grono pozostałych 70 finalistów, niełatwe eliminacje – etap okręgowy i szkolny, do którego przystąpiło niemal 7,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, pasjonujących się logistyką. Ponadto każdy z uczestników finału jest zwolniony z części pisemnej egzaminu zawodowego. Finaliści otrzymali także nagrody rzeczowe od sponsorów i fundatorów.

Dodano: 24.04.2015

Chcesz mieć swojego bociana? Zaobrączkuj go!

Nasza szkoła przyłącza się do tej wspaniałej akcji! Do 15 maja 2015 roku będziemy w szkole zbierać pieniądze na obrączki dla bocianów, aby wesprzeć akcję obrączkowania tych ptaków przez Grupę EkoLogiczną kierowaną przez P. Ireneusza Kaługę, który odwiedził już naszą szkołę. Każda klasa, która zbierze 17 złotych (tyle kosztuje jedna obrączka), będzie mogła nazwać go wybranym przez siebie imieniem oraz otrzyma specjalny certyfikat a także informacje dotyczące ich dalszych losów, np. jak daleko doleciały. Dzięki obrączkowaniu możemy monitorować trasy lotów konkretnych (NASZYCH) bocianów.

Dodano: 24.04.2015

15 informatyków w II etapie konkursu informatycznego

Rewelacyjnie spisują się nasi uczniowie w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym TIK?-TAK!, który odbywa się po raz piąty(Piata edycja). Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej a głównym organizatorem jest Polskie Towarzystwo Informatyczne. Etap szkolny zakończył się w piątek 17 kwietnia po pięciu dniach zmagań. 15 uczniów naszej szkoły awansowało do II etapu konkursu. Uczniowie codziennie od poniedziałku do piątku rozwiązywali test przy ograniczeniu czasowym 10 minut na test. Pytania dotyczą ogólnej wiedzy informatycznej, sieci komputerowych, algorytmiki i programowania oraz zarządzaniu systemami operacyjnymi i wiedzy o oprogramowaniu użytkowym i narzędziowym. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki w walce o finał.

Dodano: 21.04.2015

Finał konkursu matematycznego „Colonus”

18 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Nr 3 odbył się finał Konkursu matematycznego „Colonus” dla szkół gimnazjalnych. W matematycznej rywalizacji wzięło udział 27 uczniów z 7 szkół gimnazjalnych powiatu łukowskiego. Etap finałowy polegał na rozwiązywaniu przez uczniów zestawu zadań testowych i otwartych, zbliżonych formułą do zadań zawartych w arkuszach egzaminu gimnazjalnego. Najlepszym z Młodych Matematyków okazała się Katarzyna Nowicka uczennica Gimnazjum Nr 2 w Łukowie, drugie miejsce zajęła Weronika Pietrucha uczennica Gimnazjum Nr 3 w Łukowie natomiast trzecie miejsce zajął Jakub Suchodolski uczeń Gimnazjum Nr 2 w Łukowie. Każdy z uczestników finału otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa w konkursie Colonus, a każdy z laureatów ciekawe nagrody rzeczowe. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu byli nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie, a całe przedsięwzięcie objął Honorowym Patronatem Starosta Łukowski – Janusz Kozioł. Życzymy powodzenia w nadchodzącej sesji egzaminów gimnazjalnych oraz serdecznie dziękujemy Uczniom i Opiekunom za liczne zainteresowanie konkursem oraz miłą współpracę - Organizatorzy.

Dodano: 21.04.2015

Wycieczka na Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej

27 marca 2015 r. uczniowie klas 1TA, 2 TA i 4 TA wraz z opiekunami: Dorotą Suchodolską, Wojciechem Smykiem i Bartoszem Sawickim uczestniczyli w wycieczce do Kielc. Celem podróży były XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH gdzie firmy produkujące różnorodny sprzęt rolniczy zaprezentowały setki zaawansowanych technologicznie ciągników, kombajnów i maszyn. Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć na obszarze 60 tys. metrów kwadratowych najnowocześniejsze maszyny rolnicze jakie w swojej ofercie maja krajowi i międzynarodowi producenci.

Dodano: 05.04.2015

Dzień Otwarty w Rolniku

Zapraszamy gimnazjalistów oraz ich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę, 18 kwietnia 2015 roku od godziny 9.00 do 15.00. Przygotowaliśmy bogaty program spotkania, który obejmuje zapoznanie z klimatem szkoły, prezentację osiągnięć i zainteresowań naszych uczniów, konkursy i wiele innych atrakcji. Można będzie także zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzić budynek oraz porozmawiać z nauczycielami i uczniami. Serdecznie zapraszamy.

Dodano: 30.03.2015

Pierwszy dzień wiosny na uniwersytecie!

W piątek 20 marca 2015 r. klasa II LO odwiedziła Wydział Nauk Ścisłych UPH w Siedlcach. Pierwszy dzień wiosny uczniowie spędzili właśnie na siedleckim uniwersytecie. Wysłuchali wykładu interdyscyplinarnego z zakresu nauk ścisłych, który dotyczył m.in. wykorzystania grafenu w nowoczesnych technologiach. Młodzież spotkała się ze studentami wydziałów: chemii, matematyki i informatyki. Miała też okazję obejrzeć doświadczenia laboratoryjne. Ciekawym elementem był konkurs gier matematycznych, którego zwycięzcą został Krzysztof Jezierski. Uczniowie otrzymali dyplomy, a cała klasa "certyfikat wagarowicza". Niewątpliwą atrakcją okazało się oglądanie zaćmienia słońca na teleskopach udostępnionych przez pracowników uczelni. Taka okazja szybko się nie powtórzy!

Dodano: 28.03.2015

Maturzyści w Częstochowie

W piątek 20 marca br. maturzyści naszej Szkoły trzema autokarami pojechali do Częstochowy na czuwanie z katechetami i nauczycielami. Wyjechaliśmy o godz. 8.00. W czasie drogi na postoju młodzież mogła obejrzeć zaćmienie słońca. Pogoda była piękna. Po siedmiu godzinach jazdy zatrzymaliśmy się i zwiedziliśmy Leśniów koło Częstochowy, gdzie książę Władysław Opolski doznając szczególnej łaski zostawił w 1382 roku figurę Matki Bożej Uśmiechniętej przy cudownym źródełku znajdującym się w Leśniowie i dającym początek rzece Leśniówce. Tam młodzież wysłuchała historii tego miejsca i zjadła przygotowany dla nich smaczny obiad. Potem młodzież udała się na Jasną Górę, gdzie po zwiedzeniu sanktuarium czuwała całą noc. Trzeba przyznać, że wytrwale modlili się i byli bardzo zaangażowani. Po czuwaniu nocnym, rano 21 marca młodzież zwiedziła jeszcze Oblęgorek - dworek podarowany przez społeczeństwo polskie Henrykowi Sienkiewiczowi za całokształt pracy literackiej, szczególnie za dzieło „Quo Vadis?”. Jest to piękne miejsce gdzie Henryk Sienkiewicz spędzał wiele czasu, zwłaszcza latem i gdzie napisał m. in.„ W pustyni i w puszczy”. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do Łukowa.

Dodano: 28.03.2015

Sukces w konkursie matematycznym

Matematyczna reprezentacja szkoły w składzie Klaudia Świder – III TEb, Grzegorz Łukasik – IV TI, Konrad Kuźniak – IV TI weźmie udział w rozgrywkach finałowych ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego M@atando. Opiekunem matematyków jest Pan Mateusz Bijata. Wszystkim gratulujemy, cieszymy się z sukcesu naszych uczniów. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Dodano: 18.03.2015

Warsztaty wielkanocne w Muzeum Regionalnym

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy uczniowie naszej szkoły (kl. 1 TŻa i 1 TLb) uczestniczyli w warsztatach zdobienia pisanek wielkanocnych wg starej tradycji ukraińskiej metodą przy pomocy wosku. Warsztaty przybliżyły młodzieży ciekawą technikę zdobienia jajek i wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.

Dodano: 17.03.2015

Przeszczep to drugie życie

„Daj szansę na życie” pod takim hasłem 11 marca b.r. odbyło się spotkanie młodzieży z  p. Andrzejem Papaczem w ramach Narodowego Programu Medycyny Transplantacyjnej. Prowadzący jako „namacalny” dowód skuteczności leczenia metodą transplantacji próbował uświadomić młodym ludziom, że przeszczep to drugie wspaniałe życie. Szczególną uwagę zwrócił na to, jak należy odnosić się do świadomego dawstwa narządów. Swoje wystąpienie podsumował tymi słowami „ŻYCIE TO NIE BAJKA, KAŻDY O TYM WIE. BAJKĘ MOŻNA POWTÓRZYĆ – ŻYCIA NIESTETY NIE…”

Dodano: 17.03.2015

Krok od finału

Po raz kolejny znaczna grupa uczniów naszej szkoły brała udział w okręgowych eliminacjach Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbywały się w Krakowie na Uniwersytecie Ekonomicznym. W bieżącej edycji podobnie jak w roku ubiegłym do etapu szkolnego olimpiady w całym kraju zgłosiło się 20 000 uczniów z 1 100 szkół. Do zawodów okręgowych zakwalifikowało się 1 251 uczestników. W tej grupie znalazło się aż 17 uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie. Byli to uczniowie głównie klas III TE a, III TE b oraz IV TE, którzy pod opieką Pani Małgorzaty Moskwiak przygotowywali się do udziału w tych zawodach. Na szczególną uwagę zasługuje sukces Dawida Ostrysza – ucznia klasy IV TE, któremu do awansu do dalszych rozgrywek zabrakło jedynie 3 pkt. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów już za rok.

Dodano: 16.03.2015

Spotkanie autorskie z Panią Mariolą Zaczyńską

W czwartek 12 marca 2015 r. gościliśmy w naszej szkole Panią Mariolę Zaczyńską – znaną autorkę popularnych książek m.in.: „ Kobieta z Impetem”, „Jak to robią twardzielki”, „Szkodliwy pakiet cnót”. Pani Mariola to również dziennikarka z doświadczeniem prasowym, radiowym i telewizyjnym, znana z „Tygodnika Siedleckiego”, „Radia dla Ciebie” oraz „ Telewizyjnego Kuriera Mazowieckiego”. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści autorki o jej niezwykłej twórczości oraz pasjach.

Dodano: 16.03.2015

Wycieczka do Świdnika

W dniu 2 marca b.r. uczniowie klas 1TLB, 2TL, 3TEA i 3 TEB, wraz z opiekunami: Wojciechem Rzepeckim i Michałem Świdrem, uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do zakładów PZL Świdnik S.A. oraz Lublin Airport w Świdniku. W trakcie wyjazdu mieli okazję poznać specjalistyczne zagadnienia z zakresu logistyki, m.in. sposoby zarządzania zakładem pracy, wdrażania systemów jakości, sposoby przechowywania i transportu materiałów do produkcji śmigłowców, oraz zarys samego procesu produkcyjnego śmigłowców. Poznali również tajniki funkcjonowania regionalnego, nowoczesnego i profesjonalnego lotniska, w tym sposoby organizacji odpraw pasażerów i bagaży, utrzymania lotniska oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa na lotnisku (w tym przeciwpożarowego) i specyfiki pracy portu lotniczego. Była to bardzo owocna wycieczka, w trakcie której dowiedzieliśmy się bardzo wielu nowych rzeczy przydatnych w dalszej nauce, czy pracy i za której umożliwienie pragniemy podziękować władzom PZL Świdnik S.A. oraz portu lotniczego Lublin Airport. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z wycieczki.

Dodano: 10. 03. 2015

Michał trzeci w powiecie

26 lutego 2015 roku odbył się etap powiatowy konkursu "młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy wygrali eliminacje szkolne tj. Kacper Goławski z klasy I Technikum Agrobiznesu Michał Ragus z klasy III Technikum Informatycznego. Konkurs skladał się z dwóch części- pierwsza to częśc pisemna- test złożony z 30 pytań z zakresu historii pożarnictwa, przepisów przeciwpożarowych, znajomości sprzętu gaśniczego. Po tej części do etapu ustnego przechodziło po 3 uczestników każdej kategorii wiekowej. Michał Ragus zdobył 25 punktów i uczestniczył w części drugiej. Było to 4 pytania - rozpoznanie sprzętu gaśniczego i jego przeznaczenia; rozpoznanie stopni, przepisy pożarowe dotyczące lasów, budynków, obiektów. Michał ostatecznie zdobył 31 punktów i zdobył III miejsce w powiecie. Otrzymał dyplom i cennen nagrody. Kacper zajął V miejsce. GRATULUJEMY!!!

Dodano: 04.03.2015

GMO- świadomy wybór

Uczniowie klasy I Technikum Ekonomicznego dnia 24 lutego 2015 roku uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Biblitece Miejskiej w Łukowie na temat "GMO- korzyści i zagrożenia". Poznali rośliny i zwierzęta modyfikowane genetyczniet tj. pomidory słodsze, winogrona bez pestek, truskawki o smaku ananasa, sałatę, w której liściach jest porcja szczepionki przeciw WZW B, ryż wzbogacony w witaminę B; krowy i kozy dające więcej mleka; owce, których wełna odporna jest na mole, świecące rybki akwariowe, super myszy. Wydawać by się mogło, że powinniśmy być zachwyceni tym postępem inżynierii genetycznej; jednak czy zdajemy sobie sobie sprawę z płynących również z modyfikacji zagrożeń? Czy produkty te nie będą uczulały, powodowały alergii czy innych chorób? U zwierząt modyfikowanych już stwierdzono różne choroby układu krążenia i nowotwory. Czy chciałbyś otrzymać narząd do przeszczepu od zwierząt modyfikowanych? Czy produkacja większej ilości żywności rozwiąże problem głodu na świecie? Co o wprowadzeniu upraw modyfikowanych genetycznie do Polski mówią przepisy prawne? Co z różnorodnością ekosystemów w pobliżu upraw GMO? Na te pytania odpowiedzi otrzymali uczniowie podczas tej ciekawej prelekcji. Zachęcamy i was drodzy koledzy do zapoznania się z tymi problemami. Kupując żywność zwracaj uwagę na napis GMO i wybieraj świadomie. I sprawdź, kto tak naprawdę zarabia na produkcji GMO!

Dodano: 02.03.2015

Reymont wicemistrzem rejonu!

Reprezentacja naszej szkoły w piłce ręcznej chłopców osiągnęła wspaniały sukces sportowy. Najpierw w piątek 20 lutego zostaliśmy mistrzami powiatu łukowskiego wygrywając w świetnym stylu wszystkie mecze turnieju, a następnie w poniedziałek wywalczyliśmy II miejsce w finale rejonu bialskiego ulegając jedynie niewielkim stosunkiem bramkowym mocnej drużynie Liceum Ogólnokształcącego im. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Naszą szkołę i powiat łukowski godnie reprezentowali: Zienkiewicz Marcin - lider i kapitan zespołu, Szczygielski Piotr, Zienkiewicz Wojciech, Zienkiewicz Patryk, Kuśmierz Daniel, Kurowski Przemysław, Rozwadowski Mateusz, Wdowiak Michał, Cabaj Patryk, Siuj Patryk, Grochowski Bartłomiej, Kuźniak Konrad, Domański Michał. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Dodano: 25. 02. 2015

Kurs kelnera

W dniach 13-14 lutego uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wzięli udział w warsztatach szkoleniowych "Kelner-barman-kelner od win". Zajęcia poprowadził znany w branży kelnerskiej Grzegorz Górnik, który przeprowadza szkolenia kelnerskie dla profesjonalistów, uczniów szkół kelnerskich i gastronomicznych. Spotkanie zorganizowali nauczyciele Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Agnieszka Izdebska, Małgorzata Rokicka i Bartosz Sawicki. Podczas kursu przyszli kelnerzy nauczyli się m.in. w jaki sposób podawać dania specjalne: homary, ostrygi, ślimaki i kawior. Poznali również standardy nakrywania stołu oraz metody serwowania potraw, do których należy efektowne flambirowanie - podawanie potrawy po wcześniejszym oblaniu lub skropieniu jej alkoholem i podpaleniu. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się pokaz różnorodnych trików kelnerskich, jak również stworzonego przez Grzegorza Górnika Improstylu, który jest stylem nakrycia stołu, odpowiadającym najnowszym trendom światowym. Po warsztatach każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia kursu. Natomiast Zespół Szkół Nr 3 w Łukowie otrzymał Euro - Certyfikat Jakości „ Za stwarzanie szansy poszerzania umiejętności praktycznych uczniów oraz podnoszenia jakości kształcenia zawodowego w zawodach branży gastronomicznej”. Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności pomogą naszym przyszłym absolwentom zdobycie pracy w upragnionym zawodzie.

Dodano: 24. 02. 2015

Świat mikroorganizmów w Centrum Nauki Kopernika

23 stycznia 2015 roku uczniowie klas II Technikum Żywienia b, II Technikum Agrobiznesu i I Technikum Żywienia a uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych poświęconych mikroorganizmom i poznali tajniki ludzkiego ciała podczas wizyty w Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. Badali skład różnych produktów, oznaczali zawartość związków organicznych, obserwowali mikroorganizmy, ich zachowanie, budowę. Uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności z zakresu mikrobiologii, jak również poznać nowe techniki, sposoby badania przyrody. Podczas zwiedzania wystaw mogli za pomocą różnych eksperymentów sprawdzić swój refleks, obliczyć ile jest wody w organizmie człowieka, wykonać operację z użyciem laparoskopu, obserwować ośrodki mózgowe odpowiedzialne za sluch, węch, wzrok czy dotyk. Po zajęciach w CNK przyszedł czas na relaks w centrum rozrywki Hulakula- gra w kręgle wciągnęła wszystkich i pozwoliła wybrać najlepszych uczniów. Na zakończenie wycieczki porcja kultury w Multikinie i wesoły, rozśpiewany powrót do domu.

Dodano: 10. 02. 2015

Agnieszka w etapie okręgowym Olimpiady Geograficznej

Nasza uczennica Agnieszka Leszczak z klasy 2 TL zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej. Inicjatorką Olimpiady Geograficznej była prof. Anna Dylikowa. Na wniosek Polskiego Towarzystwa Geograficznego Minister Oświaty i Wychowania powołał Olimpiadę Geograficzną w 1974 r. Jest to bardzo trudna i interdyscyplinarna olimpiada - wymagająca wiedzy z bardzo wielu dziedzin, jak również naukowego zacięcia badawczego. Pierwszy jej etap polegał na przeprowadzeniu badań terenowych oraz napisaniu pracy o charakterze naukowym na wybrany przez siebie temat. Drugi etap (odbędzie się w Lublinie 7 i 8 lutego b.r) będzie polegał na przedstawieniu prezentacji na temat napisanej przez siebie pracy przed komisją olimpiady i rozwiązaniu testów. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnej części zmagań!

Dodano: 21.01.2015

Reymont kolejny raz najlepszym Technikum w Łukowie

W opublikowanym właśnie rankingu Perspektyw najlepszym Technikum w Łukowie okazało się Technikum w Zespole Szkół Nr 3. Uczniowie z Rolnika wypracowali 25 miejsce w województwie. Możemy to uważać za duży sukces, gdyż tym samym Reymont wyprzedził popularne szkoły z takich miast jak Lublin, Biała Podlaska czy Zamość. Kolejnym powodem do dumy jest fakt, że Technikum Agrobiznesu zajęło 6 miejsce w Polsce, w swojej kategorii. Podobnie jest z kształceniem w zawodzie logistyk, który jest jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów w naszym regionie. Technik Logistyk z Reymonta to 9 Technikum w Polsce, które kształci w tym zawodzie.

Dodano: 17. 01. 2015

Akcja poboru krwi

W dniu 12 stycznia 2015 roku, w naszej szkole odbyła się Terenowa Akcja Poboru Krwi. Akcję przeprowadziło REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA Z LUBLINA przy wsparciu Szkolnego Koła PCK i Samorządu Uczniowskiego pod opieką Katarzyny Zarzyckiej - Dmitruk. Zgłosiło się blisko 50 chętnych osób, niestety nie wszyscy zostali zakwalifikowani. Wśród krwiodawców dominowali pełnoletni uczniowie szkoły, ale nie zabrakło również pracowników. Łącznie oddano 20 jednostek krwi. Pracownicy RCKiK ocenili akcję jako bardzo udaną i dobrze zorganizowaną. 

Dodano: 16.01.2015

UCZNIOWIE REYMONTA NAJLEPSI W REJONIE

12 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbył się Finał Rejonu Biała Podlaska w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców. Izabela Łazuga z klasy II TA oraz Wioleta Borkowska z klasy II LO zajęły pierwsze miejsce. Do szkoły po zwycięskim turnieju wróciły z uśmiechem na twarzy oraz pięknym pucharem. Także na mistrzostwach powiatu rozegranych kilka dni wcześniej w Radoryżu Smolanym dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne i pewnie zakwalifikowały się do następnego etapu rozgrywek. Kolejnym startem będzie finał wojewódzki który odbędzie się w Kocudzy. Cieszymy się że kolejny raz uczennice Naszej Szkoły mają szansę triumfować na finale wojewódzkim. Życzymy powodzenia oraz wytrwałości w dążeniu do upragnionego zwycięstwa.

Dodano: 14.01.2015

Jarosław Goławski w finale olimpiady

5 grudnia 2014 r. w naszej szkole odbył się etap okręgowy VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Wśród 70 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału, znalazł się uczeń naszej szkoły – Jarosław Goławski z klasy III TL. Sukces Jarka jest tym większy, że w etapie okręgowym pokonał ponad pół tysiąca olimpijczyków, którzy najlepiej poradzili sobie z testem wielokrotnego wyboru. Finał olimpiady odbędzie się 6 marca 2015 r. w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, gdzie o indeks WSL i cenne nagrody rzeczowe będzie walczył również Jarek Goławski. W związku z tym życzymy mu osiągnięcia jeszcze większych sukcesów.

Dodano: 11.01.2015

Wigilia w Baczkowie

18 grudnia 2014r. wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 3 wzięli udział w spotkaniu opłatkowym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baczkowie. Czterdziestu wychowanków zostało obdarowanych przez Mikołaja słodkimi prezentami, które zostały zebrane przez uczniów naszej szkoły w ramach akcji „Słodka paczka dla Baczkowa ”. Opiekunkami tej akcji były: Anna Kożuch i Dorota Suchodolska. Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy przyłączyli się do akcji i dali odrobinę radości wychowankom ośrodka. Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania.

Dodano: 08.01.2015

„Świąteczna Zbiórka Żywności”

W dniach 28-29 listopada 2014 r. wolontariusze Reymontowskiego Koła Wolontariatu ZS Nr 3 w Łukowie wzięli udział w „Świątecznej Zbiórce Żywności” organizowanej przez Banki Żywności. Zebrano 411 kg produktów żywnościowych, która trafi do najuboższych rodzin. W akcji wzięło udział ponad 40 wolontariuszy z naszej szkoły. Opiekunkami akcji były: Anna Kożuch i Dorota Suchodolska. Organizatorzy akcji dziękują mieszkańcom powiatu łukowskiego, którzy przekazali produkty wolontariuszom oraz sklepom w których odbyły się zbiórki: „Stokrotka”, „Biedronka”, Kaufland”, „Tesco”.

Dodano: 09.12.2014

Szkolny konkurs z wiedzy o rachunkowości rozstrzygnięty.

W dniu 26 listopada 2014 w naszej szkole odbył się szkolny konkurs z wiedzy o rachunkowości. W zaciętej rywalizacji uczestniczyli uczniowie klas ekonomicznych. Miejsca na podium zajęły następujące osoby:
I miejsce - Anna Zgrajka kl. 4TE
II miejsce - Patryk Łopot kl. 4TE
III miejsce - Izabela Kazana kl. 4TE
Fundatorem nagród rzeczowych było Biuro Rachunkowe TRO-KO s.c. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodano: 04.12.2014

Sukces recytatorek z klasy IV TG.

Uczennice klasy IV TG: Olga Dudzińska i Aneta Wielgosz wzięły udział w VI Powiatowym Turnieju Sztuki Recytatorskiej "Fletnia żałobna" zorganizowanym przez ŁOK. Konkurs odbył się 25 listopada 2014 r. i obejmował dwie kategorie: recytacji poezji i prozy oraz poezji śpiewanej. Teksty prezentowane na konkursie dotyczyły problemu śmierci i przemijania, poruszały sens istnienia człowieka i aspekty pośmiertnej egzystencji w różnych kulturach. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Olga Dudzińska, Aneta Wielgosz otrzymała wyróżnienie. Recytatorkom gratulujemy!

Dodano: 03.12.2014

Wyróżnienie dla krwiodawców z Reymonta

Zespół Szkół Nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie od kilku lat bierze udział w ogólnopolskim programie „Młoda krew ratuje życie”. Jest to konkurs szeroko promujący krwiodawstwo. Przez kilka kolejnych lat szkoła otrzymywała wyróżnienia i nagrody na szczeblu rejonowym. W tym roku zajęliśmy II miejsce w okręgu w kategorii „największa ilość oddanej krwi”. Łącznie w roku szkolnym 2013/2014 uczniowie oddali ponad 120 litrów krwi. Wręczenie pucharu i dyplomu odbyło się w dniu 22 listopada 2014 roku w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim przez prezesa Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK. Był to pierwszy z czterech Dni Honorowego Krwiodawstwa. Honorowym Krwiodawcom i ludziom wybitnie zaangażowanym w działalność PCK wręczono odznaczenia państwowe, resortowe i wyróżnienia. W uroczystości uczestniczyli uczniowie wraz z Opiekunem Szkolnego Koła PCK – p. Katarzyną Zarzycką-Dmitruk. W dniu 15 listopada 2014 roku uczniowie-krwiodawcy uczestniczyli w Gali Honorowych Dawców Krwi, która odbyła się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie. Wśród krwiodawców rozlosowane zostały nagrody rzeczowe. Obsługę imprezy prowadziła (tradycyjnie) również młodzież z klas Technikum Usług Gastronomicznych i Technikum Żywienia naszej szkoły. Zachęcamy wszystkich, nie tylko młodych, do oddawania cząstki siebie poprzez krwiodawstwo. Medycyna, choć bardzo rozwinięta, nie wymyśliła jeszcze płynu, który mógłby zastąpić krew.

Dodano: 29.11.2014

Uczniowie z Reymonta zdominowali konkurs

18 listopada 2014 roku w Zespole Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim odbył się VI Regionalny Konkurs Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”. Organizatorami konkursu byli: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublinie wraz z jednostkami terenowymi KRUS, Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Państwowa Inspekcja Pracy w Lublinie i Lubelska Izba Rolnicza. Laureatem tegorocznego konkursu został Konrad Ochnik, uczeń klasy IV technikum kszytałcącego w zawodzie technik agrobiznesu, miejsce trzecie zajął Szczygielski Hubert uczeń klasy II TA. Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody rzeczowe (aparat fotograficzny, wieża Hi Fi). Młoddzież do konkursu przygotowywał Pan Janusz Janaszek. W konkursie udział brała młodzież ze szkół rolniczych województwa lubelskiego. Konkurs dotyczył zagadnień i problematyki związanej z upowszechnianiem znajomości zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy w rolnictwie. Uczniom gratulujemy sukcesu!

Dodano: 23.11.2014

Izabela Łazuga - najlepsza w powiecie

Uczennica klasy II Technikum Agrobiznesu Izabela Łazuga zwyciężyła w Powiatowej Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt. Rozgrywki odbyły się 5 listopada 2014 r. w Adamowie. Obecnie zakończył się już etap rejonowy tych rozrywek. Iza będzie reprezentowała szkołę na rozgrywkach wojewódzkich, które odbędą się 27 listopada w Hrubieszowie. Życzymy powodzenia i czekamy na dalsze sukcesy.

Dodano: 23.11.2014

Wyjazd do teatru

14 listopada ponad czterystu uczniów naszej szkoły obejrzało spektakl "Skąpiec. Work in progress" inspirowany komedią Moliera. Sztukę wystawiono w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach w ramach cyklu Teatr Mądrego Widza. "Skąpiec. Work in progress" to wariacja wokół klasycznej sztuki Moliera. Lektura zyskuje tu nowe oblicze. Zostaje przybliżona współczesnemu odbiorcy, pogłębiona i uniwersalnie zinterpretowana. Spektakl "Skąpiec. Work in progres" to historia o powstawaniu przedstawienia na bazie sztuki Moliera. Dylematy aktorów, kłopoty reżyserów i scenografów, zawiłości interpretacyjne i produkcyjne, gorsze i lepsze dni... czyli to, co zwykle ukrywa się przed widzem, przeplata się tu z perypetiami molierowskich bohaterów. Spektakl to okazja do przyjrzenia się teatrowi „od kuchni”. W przedstawieniu wystąpili: Waldemar Obłoza, Agata Sasinowska, Dorota Zielińska, Bartek Magdziarz, Sebastian Cybulski, Maciej Czapski.

Dodano: 17.11.2014

Narodowe Święto Niepodległości

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w szkole, 7 listopada 2014 młodzież zaprezentowała program artystyczny poświęcony 96 rocznicy odzyskania niepodległości. Nie zabrakło patriotycznych wierszy i pieśni. We wtorek 11 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w powiatowych obchodach święta narodowego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego. Następnie uczniowie reprezentujący naszą szkołę złożyli wiązankę pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej. Kolejnym punktem obchodów był Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Łukowskiego, w którym wspaniale zaprezentowała się Olga Dudzińska.

Dodano: 14.11.2014

Wycieczka do Zwierzyńca

W dniu 29 października 2014 r. członkowie chóru szkolnego i Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do Zwierzyńca. W trakcie podróży dowiedzieli się wielu informacji na temat regionów przez które przejeżdżali - Wyżyny Lubelskiej i Roztocza. Zwiedzili Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego, gdzie mieli okazję poznać charakterystykę Parku, jego bogatą faunę i florę oraz historię powstania i współczesną działalność. Po wizycie w Ośrodku RPN udali się wraz z panią przewodnik na wycieczkę do rezerwatu Bukowa Góra przedstawiającego zróżnicowane siedliska i zmieniające się z nimi (oraz mikroklimatem północnego stoku wzniesienia) typy ekosystemów leśnych (bór sosnowy świeży, bór jodłowy a na szczycie buczyna karpacka). Uczestnicy wyjazdu poznali również historię najnowszą tej części Roztocza. Nieco trudne podejście zrekompensował piękny widok ze szczytu wzniesienia na wieś Sochy, gdzie udali się później, aby zobaczyć m.in. cmentarz mieszkańców wsi spacyfikowanej w 1943 roku. Następnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Zwierzyńca, gdzie przy kościele na wodzie nasz chór w ramach środowej próby dał krótki popis swoich umiejętności i został nagrodzony oklaskami przechodzących turystów.

Dodano: 14.11.2014

Aż 18 logistyków w etapie okręgowym

31 października 2014 roku Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu ogłosiła wyniki etapu szkolnego olimpiady wiedzy logistycznej. W etapie szkolnym wzięło udział 7,5 tysiąca uczniów 285 szkół w Polsce. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się aż 18 uczniów z naszej szkoły. Najlepsze wyniki w szkole uzyskali uczniowie klasy II TL: Martyna Kieliszek i Przemysław Golba. Etap okręgowy odbędzie się 5 grudnia w naszej szkole. Logistykom gratulujemy wielkiego sukcesu i będziemy trzymać kciuki na etapie okręgowym.

Dodano: 11.11.2014

Spotkanie z pasjonatem bocianów

Dnia 20.10.2014 roku na zajęcia z biologii do klasy II TA został zaproszony pan dr Ireneusz Kaługa - pasjonat bocianów. W czasie prezentacji przedstawił uczniom informacje na temat życia bociana białego, jego wędrówek do ciepłych krajów, ciekawostki naukowe o tych ptakach, sposby ich obserwacji, obrączkowania. Jednak najwięcej czasu poświęcił na omówienie zagrożeń ze strony człowieka dla tego gatunku ptaków; przedstawił uczniom -szczególnie ważne dla klas technikum agrobiznesu- jak rolnictwo może przyczynić się zarówno do ochrony tego gatunku, ale i jakie niesie zagrożenia niewłaściwy sposób uprawy łąk,ich nawożenia itd. Pokazał uczniom, w jaki sposób można obrączkować te ptaki, jaki jest cel tego zabiegu oraz zachęcił ich do włączenia się w zbiórkę pieniędzy na zakup kolejnych obrączek. Omówił sposoby budowy gniazd dla bocianów, zmiany w konstrukcji lini elektrycznych tak, aby ptaki te nie padały ofiarą porażenia prądem; sposoby obserwacji ich wędrówek. Wiemy wszyscy, że bocian jest nierozłacznie związny z Polską; to jego przylot oznajmia nam wiosnę, a miejscowości, w których jest dużo ich gniazd przyciągają turystów do sielskiego odpoczynku, pełnego ciszy i spokoju życia na wsi.

Dodano: 02.11.2014

Ekonomiści z Reymonta zdominowali konkurs

Nasi ekonomiści zdominowali III Konkurs Wiedzy Ekonomicznej dla uczniów szkół średnich z terenu Powiatu Łukowskiego pod patronatem Pani Urszuli Bancerz Przewodniczącej Rady Miasta Łuków. Tryumfował Łukasz Wysokiński – uczeń klasy III TEb. W nagrodę otrzymał laptop. Trzecie miejsce zajął Łukasz Litwin z klasy III TEb do którego powędrował aparat fotograficzny. Kolejne miejsca zajęli: Damian Karwowski (IV TE) i Adrian Karwowski z klasy III TEb. Uczniami opiekuje się Pani Iwona Pakuła. Serdecznie gratulujemy dużego sukcesu i cennych nagród.

Dodano: 26.10.2014

Ciekawa lekcja biologii

W dniu 16.10 2014 uczniowie naszej szkoły Izabela Smyk klasa II TŻ b i Hubert Szczygielski klasa II TA pod kierunkiem pani Renaty Wawryniuk wzięli udział w warsztatach pt "Tajniki klonowania" organizowanych przez Katedrę Biochemii i Biologii Molekularnej Instytutu Biologii Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach. Zajęcia na temat klonowania genu GFP prowadził dr Hubert Sytykiewicz. Uczniowie przeprowadzili transformację kompetentnych komórek E. Coli plazmidowym DNA; poddawali je oziębieniu, następnie wywołali szok cieplny, przeprowadzili inkubację i wysiew na płytki. Mieli możliwość przetestować swoją zdobytą z biologii wiedzę w praktyce- pojęcie plazmid, klonowanie, transformacja, wektory, nożyczki restrykcyjne znane dotychczas z teorii stało się bliskie i zrozumiałe w praktyce. Zachęcamy do udziału w tego typu zajęciach, ponieważ trudne biologiczne tematy stają się bardziej przystępne, ciekawe, a uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i zgłębiać tajemnice inżynierii genetycznej.

Dodano: 21.10.2014

Narodowe Czytanie "Trylogii"

6 września 2014 r. uczniowie klasy 1 TI i 1TE wraz z Paniami z biblioteki szkolnej uczestniczyli w Narodowym Czytaniu „Trylogii” pierwszego polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza, które odbyło się w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Celem akcji ogłoszonej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego jest m.in. popularyzacja czytelnictwa, potrzeba dbałości o polszczyznę oraz zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury. Wszyscy zgromadzeni uczestnicy oprócz wysłuchania fragmentów „Ogniem i mieczem”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego” czytanych przez władze miejskie i gminne oraz dyrektorów szkół gminnych mogli obejrzeć inscenizację pojedynku Wołodyjowskiego z Bohunem przedstawionego przez członków Bractwa Husarskiego oraz wysłuchać utworów instrumentalnych pochodzących z adaptacji filmowych powieści Sienkiewicza.

Dodano: 14.09.2014

Nasza szkoła Laureatem Godła Technikum Roku 2014!

Technikum Nr 3 zostało Laureatem Godła Technikum Roku 2014. Godło jest potwierdzeniem spełniania najwyższych standardów edukacyjnych. Konkurs ma na celu wybór i promocję placówek, które spełniają najwyższe standardy w zakresie oferowanych programów nauczania i opieki, realizowanych w atmosferze przyjaznej i otwartej na potrzeby uczniów. Mamy nadzieję, że na stałe będziemy laureatem tego prestiżowego konkursu.

Dodano: 23. 06. 2014

Zjazd PCK

W dniu 16 maja uczniowie należący do Szkolnego Koła PCK uczestniczyli w Zjeździe Zwyczajnym Rejonu PCK w Łukowie. Został on poszerzony o odsłonięcie tablicy pamiątkowej dotyczącej Dr Michała Studzińskiego (Ordynatora Szpitala św. Tadeusza w Łukowie w latach 1935-1950, działacza czerwonokrzyskiego) na budynku, w którym mieszkał oraz odrestaurowanego nagrobka śp. Małżonków Wandy i Michała Studzińskich, na cmentarzu św. Rocha w Łukowie. Odsłonięcia poprzedzone były Mszą św. w kolegiacie parafii Przemienienia Pańskiego. Główna część Zjazdu odbyła się w Sali konferencyjnej Jana Pawła II w gmachu Urzędu Miasta, gdzie nasi uczniowie z klasy III Technikum Gastronomicznego zajęli się profesjonalnie obsługą gości. Czyniliśmy to nie po raz pierwszy na prośbę prezesa Oddziału Rejonowego - Zbigniewa Pasika. Poza tym członkowie Szkolnego Koła PCK regularnie uczestniczą w kwestach do puszek na terenie powiatu łukowskiego. Pieniądze przeznaczone są na zakup podręczników i materiałów szkolnych dla młodzieży najbiedniejszej.

Dodano: 03.06.2014

Rolnik jedną z najlepszych szkół informatycznych!
image 3

Konkurs TIK? - TAK! zakończony. Nasza szkoła zajęła 13 miejsce spośród 725 szkół informatycznych w Polsce. Gratulujemy również Mateuszowi Podgajnemu i Arkadiuszowi Rogozińskiemu, którzy indywidualnie wśród najlepszych informatyków w kraju uplasowali się na 25 miejscu. W pierwszej 100-ce znalazło się jeszcze 10 uczniów Reymonta. W konkursie TIK?-TAK! Uczestniczyło prawie 20 000 uczniów z całej Polski. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zapał i zaangażowanie.

Dodano: 14.05.2014